Elektrik Mühendisleri Odası ve EMO Mevzuatı Konusunda Öğrencilerimiz Bilgilendirildi

Kas 08

Üniversitemiz Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen “Elektrik Mühendisleri Odası ve EMO Mevzuatı” başlıklı konferans, İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansa; Üniversitemiz Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Filiz Birbir Ünal, Demirgövde Elektrik Enerji Genel Müdürü Tugay Demirgövde, Düzce Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Şube Temsilcisi Halil İbrahim Tunçel, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katılım sağladı.

Programın davetli konuşmacısı Demirgövde Elektrik Enerji Genel Müdürü Turgay Demirgövde; Elektrik Mühendisleri Odası’nın, çeşitli girişim ve etkinliklerde bulunma, gerekli durumlarda çalışma alanına ilişkin olarak kanuni yollara başvurma gibi amaçları olduğunu ifade etti. Elektrik Mühendisleri Odası’na üyelik konusunda kimlerin üye olabileceği ve nasıl üye olunacağı hakkında bilgiler paylaşan Turgay Demirgövde, konuyla ilgili yönetmeliklerin hazırlanması konusunda destek verdiklerini vurguladı.

Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) hakkında da öğrencileri bilgilendiren davetli konuşmacı, Elektrik Mühendisleri Odası’nın hangi hizmetleri verdiğine değinerek öğrencilerimizin sorularını cevaplandırdı.

Program, Turgay Demirgövde’ye Düzce Elektrik Mühendisleri Odası Şube Temsilcisi Halil İbrahim Tunçel’in belge takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.