“Şirketlerin Farklılık Yaratacak Kişilere İhtiyacı Var”

Kas 11

Üniversitemiz Bilgi İşlem Makineleri (ACM) Topluluğu tarafından düzenlenen konferansta Itelligence firma yetkilileri, önemli başarılar elde etmiş yazılım ve sistem programları “SARP ve ERP”yi öğrencilerimize anlattı.

Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte; Sadettin Melenli “ERP, SAP, Itelligence”, Sinan Işık “ERP, SAP, Itelligence”, Mustafa Sadık “SAP de Yazılım ve Geliştirme”, Ümran Yıldırım “İnsan Kaynakları” konu başlıklarında sunum yaparken, Nurhan Özcan ise “SAP ile Entegrasyon” ve Ahmet Çağatay Talayhan “SAP ve Gelecek” başlıklı çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.

Teknoloji alanındaki gelişmelerin etki sahasının anlatıldığı konferansta, geliştirilen yazılım sistemleri ile spordan sanayiye, eğitimden yönetime kadar her alanda farklılık oluşturularak, verimliliğin artırıldığı vurgulandı. Yazılım mühendisleri olarak kullanılan akıllı sitemlerden, robotlardan ve sensörlerden veriler okuyarak, daha verimli olmaya çalıştıklarını söyleyen konuşmacılar, firmaların çalışan personel sıkıntısı çekmediğini ama her zaman farklılık yaratacak kişilere ihtiyaç duyduklarını ifade ettiler.

Üniversite öğrencileri ile bir arada olmaktan, Üniversitemizde olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren misafir konuşmacılara yaptıkları başarılı çalışmalar ve sunumları için teşekkür belgesi takdim edildi.