Seç Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Şükrü Sert Sosyal Bilimler MYO’da Konferans Verdi

Kas 14

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun düzenlediği “Özel Sektör Sigortacılık Türleri ve Özel Sigortacılık Mesleğinin Geleceği”  konulu konferansta SEÇ Sigorta Aracılık Hizmetleri Genel Müdürü Şükrü Sert öğrencilerimizle buluştu.

Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansın açılışında konuşan Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Muzaffer Çabukoğlu, özel sigorta sektörünün hem ekonomide, hem de istihdam oluşturmada önemli bir alan olduğunu belirterek, bu bağlamda özel sektör firma yetkilileri ile iş birliği kapsamında konferansı düzenlediklerini ifade etti. 

Programın davetli konuşmacısı SEÇ Sigorta Aracılık Hizmetleri Genel Müdürü Şükrü Sert ise, özel sektör sigortacılığının temel ilkesinin dürüstlük ve güven olduğunu belirterek sözlerine başladı. En fazla tercih edilen sigorta türlerinin halk arasında trafik sigortası olarak bilinen karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası ve araç kasko sigortası olduğunu ifade eden Şükrü Sert, yangın sigortası, ferdi kaza sigortası, sağlık sigortasının da tercih edildiğini söyledi.

Kamu kurumlarında veya özel sektörde çalışma konusunun ise, dünyaya bakış ve hayat felsefesi ile yakından ilgili olduğunu dile getiren davetli konuşmacı, memurluğun iş garantisi, düzenli maaş ve standart iş imkanı verdiğini; özel sektör sigortacılığın ise başarılı ve gayretli çalışanlara maddi gelir düzeyi ve kariyer açısından beklentilerin üzerinde fırsatlar sunduğunu sözlerine ekledi.  Sigortacılık sektörünün daha da gelişerek ülkemizin refah seviyesinin yükselmesine katkı sunacağını ifade eden Şükrü Sert, öğrencilerimizin sorularını da cevapladı.

Konferansın sonunda, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Muzaffer Çabukoğlu, Seç Sigorta Aracılık Hizmetleri Genel Müdürü Şükrü Sert’e teşekkür belgesi takdim etti.