Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Sonbahar Sempozyumu’nda Anlatıldı

Kas 19

Üniversitemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve Çocuk Alerji Astım Akademisi Derneği (ÇAAAD) İşbirliği ile hazırlanan “Sonbahar Sempozyumu”nda çocuk hastalıkları anlatıldı.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sempozyuma; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, ÇAAAD Başkanı Prof. Dr. Zeynep Tamay, ÇAAAD Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Nermin Güler, Prof. Dr. Nihat Sapan, Prof. Dr. Cevdet Özdemir, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye davet edilen Üniversitemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kenan Kocabay, sempozyumun düzenlenmesinde katkıda bulunanlara teşekkür ederek programın başarılı geçmesini temenni etti.

ÇAAAD Başkanı Prof. Dr. Zeynep Tamay ise yaptığı konuşmasında; Üniversitemizde olmaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Prof. Dr. Zeynep Tamay’ın konuşmasından sonra kürsüye davet edilen ÇAAAD Kurucusu Onursal Başkanı Prof. Dr. Ülker Öneş, Üniversitemizin “Değer Üreten Üniversite” sloganına yakışır işler yaptığını söyleyerek, Üniversitemizde olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Yapılan çalışmaları koruyup ülkemizi daha ileriye taşıyabilmek için gençlere çok fazla görev düştüğünü vurgulayan Prof. Dr. Ülker Öneş, sempozyumun herkes için faydalı olmasını temenni ederek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, birbirinden değerli bilim insanlarını Üniversitemizde ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, derneklerle birlikte çalışmanın önemine değindi. Sempozyumda bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak bilim insanlarına başarılar dileyen Prof. Dr. Şahin, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarından sonra oturum başkanlığını Prof. Dr. Zeynep Tamay’ın yaptığı “Astıma Yaklaşım” adlı panelde; Prof. Dr. Nermin Güler “Astım Teşhisi ve Tedavisi” başlıklı çalışmasını katılımcılarla paylaşırken, oturum başkanlığını Prof. Dr. Nermin Güler’in yaptığı “Allerjik Rinit” adlı panelde Prof. Dr. Nihat Sapan “Allerjik Rinit Tanı Tedavisi” hakkında bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Programın 2. bölümünde de devam eden panellerin ilkinde “Ürtiker ve Anjioödem” adlı panel gerçekleştirildi. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Nihat Sapan’ın yaptığı panelde, Prof. Dr. Zeynep Tamay “Ürtiker ve Anjioödem Tanı, Ayırıcı Tanı ve Tedavi yaklaşımı” konu başlığında sunum gerçekleştirdi. Oturum Başkanlığını Prof. Dr. Öner Özdemir’in yaptığı “Besin Alerjileri” panelde Dr. Öğr. Üyesi Esra Yücel “Besin ve İnek Sütü Alerjileri” hakkında katılımcıları bilgilendirirken, oturum başkanlığını Prof. Dr. Cevdet Özdemir’in yaptığı “Probiyotikler” adlı panelde ise Prof. Dr. Öner Özdemir “Probiyotikler” başlıklı çalışmasının sunumunu gerçekleştirdi.