Üniversitemiz ve Şehrimiz Yöneticileri Yabancı Uyruklu Öğrencilerimizle Buluştu

Kas 19

Üniversitemiz Öğrenci işleri Daire Başkanlığı ve Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 3. Uluslararası Öğrenci Çalıştayı'nda, Üniversitemiz yönetimi ile şehrimiz yöneticileri yabancı uyruklu öğrencilerimizin istek ve önerilerini dinledi.

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştaya; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Okan Özkasap, Düzce Valiliği Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Musa Zeki, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Necmi Köröğlu, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürü İsmail Çağran, İl Göç İdaresi Müdürü Seyhan Akyüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yurt Müdürü Coşkun Zabunoğlu ve Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanı Reşat Ekinci katıldı.

Üniversitemizin ve şehrimizin idaresinde söz sahibi olan yöneticilerle bir araya gelen yabancı uyruklu öğrencilerimiz, istek ve önerilerini, merak ettikleri diğer konuları doğrudan ilgili kişilere aktarma şansı buldu.

Düzce Valiliği Kardeşlik Akrabalık ve Dayanışma İletişim Merkezi (KADİM) ve Uluslararası Öğrenci Derneği’nin de katıldığı çalıştayda, yabancı uyruklu öğrencilerin üniversite yaşamını kolaylaştırma, şehre ve ülkeye uyumlarını artırma adına değerlendirmelerde bulunularak, yapılacak çalışmalara ilişkin planlamalar paylaşıldı.