Düzce Üniversitesi Öğrencileri 112 Acil Çağrı Merkezi’ni Ziyaret Etti

Kas 21

Düzce Üniversitesi Meslek yüksekokulu Çağrı Merkezi Hizmetleri Programının her sene düzenlediği, Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ziyareti, bu sene de 2. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlendi.

Öğrencilerin derslerde edindiği bilginin yanında, bu bilgileri pratikte ne gibi alanlarda kullanabileceklerini ve kamu kurumlarındaki çalışma şartları hakkında fikir edinmeleri amacıyla, düzenlenen ziyaret programına yaklaşık 30 öğrenci katıldı.

Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölüm Başkanı Öğr. Gör Özge Akşehirli ve Öğr. Gör. Dr. Ömer Faruk Özgür rehberliğinde gerçekleştirilen ziyaret, öğrencilere kamu sektörüne atandıkları takdirde çalışabilecekleri ortamı görme ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olma imkanı sağladı.

112 Acil Çağrı Merkezi yetkilileri tarafından karşılanan yaklaşık öğrenci grubumuz, 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binası ve çağrı merkezini ziyaret ederek çalışma ortamını görme fırsatı buldu. Düzce Üniversitesi öğrencilerinin yetkililer tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi’nin işleyişi hakkında konferans salonunda bilgilendirildiği programda kamu spotu gösterimi yapıldı. Yeni hayata geçirilen “Engelsiz112” projesinin de anlatıldığı programda öğrencilerele tanıtım materyalleri paylaşıldı.

Gerçekleştirilen sunumların ardından, öğrencilerin soruları yetkililer tarafından cevaplandı. Son olarak Düzce 112’deki çalışan personellere yönelik imkanlardan bahsedilerek, personelin faydalanabildiği sosyal alanlar ziyaret edildi. Özellikle, 112’ye gelen çağrıların karşılandığı ve yönlendirmelerin yapıldığı çağrı merkezi ziyareti, öğrencilerin eğitim gördüğü ön lisans programı için motivasyonlarının artmasına katkı sağladı.

Öğrencilerin mesleki gelişimlerine de önemli katkıda bulunan ve gelecek ile ilgili planlama yapmalarında öncü olabilecek ziyaret, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.