Üniversitemiz İhtisaslaşma Sürecindeki Deneyimlerini Kırklareli Üniversitesi’yle Paylaştı

Kas 21

Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur, Üniversitemizin ihtisaslaşma sürecindeki bilgi ve deneyimleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Üniversitemizi ziyaret etti.

İlk olarak Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü ile bir araya gelen Prof. Dr. Meryem Çamur, daha sonra Genel Sekreterlik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya katıldı.

Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı’nda aday olarak finale kalan 10 üniversite arasında yer alan Kırklareli Üniversitesi, Gıda alanında ihtisaslaşmak amacıyla Üniversitemizin ihtisaslaşma sürecinde yaşadığı bilgi ve deneyimleri Üniversitemizde dinledi.

Üniversitemiz adına Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin ile Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı’nın katıldığı toplantıda, programa başvuru ve kabul sürecinde Üniversitemizin yürüttüğü çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Üniversitemiz ve Kırklareli Üniversitesi arasında ihtisaslaşma alanında iş birlikleri yapılması konusunda da fikir birliğine varıldı.