“DUlife” Ürünlerimiz Yoğun İlgi Gördü

Kas 27

Üniversitemiz; Eczacılık ve İlaç Derneği (EİDER) tarafından düzenlenen “3. Fitovizyon Doğal Yaşam ve Sağlık Ürünleri – Fitoterapi, Aromaterapi ve Kozmetikte Yenilikler Kongresi” ne katıldı.

Üniversitemiz standını ziyaret eden katılımcılar, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün çalışmaları kapsamında bilgilendirildi ve  “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp” ile “Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazandırılması” alanlarında yürütülen bilimsel çalışmalar sonucunda üretilen ürünler anlatıldı.

Üniversitemizin ana markası olan “DUlife” çatısı altında üretilen; kozmetik ürünlerimizin markası Melenis, bitki ürünlerimizin markası Herbynia, arı ürünlerimizin markası ApideVera, kongre katılımcılarına ve ziyaretçilerine tanıtıldı ve ihtisaslaşma çalışmalarımız için faydalı iş birliği görüşmeleri gerçekleştirildi.

Yoğun ilgi gören standımızda Üniversitemizi; Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Öğr. Gör. Dr. Ayşe Kurt ve Öğr. Gör. Gülşah Aydın temsil etti.