Açık Kampüsle Şehir Üniversite El Ele

Kas 27

Üniversite şehir bütünleşmesi adına Açık Kampüs ile örnek bir sosyal uygulama geliştiren Üniversitemiz, Düzce halkını kampüste ağırlamayı sürdürüyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından hayata geçirilen ve üniversite-şehir bütünleşmesine önemli katkı sağlayan Açık Kampüs uygulaması ile halkın üniversitesini daha yakından tanıması ve şehir-üniversite birlikteliği konularında takdir edilen bir sosyal sorumluluk faaliyeti sergileniyor.

Bu etkinlik ile halkla gönül köprüleri kuran Üniversitemiz, Kasım ayı 18. Açık Kampüs’te Düzce’nin Yığılca ilçesinde eğitim gören kız öğrencileri ağırladı. İlk olarak Orman Fakültesi’ni ziyaret eden konuk öğrenciler, burada Doldurulmuş Hayvan Müzesi, bitki örneklerinin yer aldığı Orman Fakültesi Herbaryumu ve derslik alanlarını gezerek Fakülte hakkında bilgi sahibi oldu.

Daha sonra Cumhuriyet Konferans Salonu’nu ziyaret eden öğrenciler, Üniversitemizin birçok etkinliğinin gerçekleştirildiği bu alan hakkında Üniversitemiz yetkililerinden bilgi aldı. Üniversitemiz spor alanlarıyla ziyaretlerine devam eden öğrenciler; Yüzme Havuzu ve Kapalı Spor Salonu gibi modern spor tesislerini inceleyerek Üniversitemizin öğrencilere sunduğu geniş sosyal imkanları yerinde gördü.

Son olarak Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi’ni ziyaret eden konuk öğrenciler, Fakülte bünyesindeki bölümler, yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri ve sosyal etkinlikler ile ilgili bilgilendirildi. Mühendislik Fakültesi’ndeki laboratuvarları da inceleyen öğrenciler, Üniversitemizin kurumsal radyosu Radyo Düet’te Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile buluştu.

Rektörümüz, konuk öğretmen ve öğrencilere, “Açık Kampüs Diploması” takdim etti. Bu temsili diploma ile Fahri Düzce Üniversitesi Gönüllüsü olan öğrenciler, Üniversitemizi daha yakından tanımak adına kendilerine bu fırsatı sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkürlerini iletti.