Rektörümüz Üniversitemiz Radyosu Radyo Düet'te Hayatın Renkleri Programına Konuk Oldu

Kas 27

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin kurumsal radyosu Radyo Düet’teki “Hayatın Renkleri” programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.

Üniversitemiz İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in sunduğu “Kampüste Yaşam” konulu Hayatın Renkleri programında Rektörümüz, üniversite öğreniminden akademik hayatına, kişisel yaşamından Rektörlük dönemine dair birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

94.5 frekansından yayın yapan Radyo Düet’teki programda Rektörümüz, Üniversitemizin girişimci, dinamik ve şeffaf bir üniversite olarak tanımlayarak vicdanlı, merhametli ve iyi ahlaklı öğrenciler yetiştirmenin önemini vurguladı.

Üniversitemizin kendisiyle aynı yılda kurulan üniversiteler arasında birinci, 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri arasında ise dördüncü sırada olduğunu belirten Rektörümüz, sürekli iyileştirme felsefesi ışığında kendilerini sürekli geliştirdiklerini ifade etti. Her yıl bir önceki yıla göre yükseliş gösterdiklerini söyleyen Rektörümüz, Üniversitemizin gelecek yıllarının çok parlak olduğunu da sözlerine ekledi.

Yükseköğretim Kurulu’nun başlattığı ihtisaslaşma programında katma değerli birçok çalışma yürüttüklerini dile getiren Rektörümüz, Tıp Fakültemiz ve Hastanemizin imkanlarıyla birlikte kalite ve standardizasyon ilkeleri çerçevesinde hareket ettiklerini söyledi. Tıbbi bitki ve arıcılık alanlarındaki üretim çalışmaları ve tescilli markalarımızla 70’e yakın ürün çeşitliliğine sahip olduklarını belirten Rektörümüz, Ülkemizin en büyük Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GTT) Merkezini açtıklarının da altını çizdi. Merkezde klinik ve araştırma alanlarıyla birlikte 10 farklı GTT uygulamalarının gerçekleştirildiği bilgisini paylaşan Rektörümüz, insanların doğadan gelen şifaya büyük talebinin olduğunu dillendirdi.

Açık Kapı, Açık Kampüs, Açık Ders, Açık Mutfak, Temiz Kampüs ve Açık Kürsü gibi yenilikçi uygulamaları şeffaflığı sağlamak üzere hayata geçirdiklerine dikkat çeken Rektörümüz, yakın zamanda engelli çocukları da üniversiteli yapacaklarını ve onları ağırlayacaklarını ifade etti.

Radyonun, Üniversitemizin sesini ve mesajını iletmek için çok önemli bir platform olduğunu söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin gelişmesinde emekleri olan herkese teşekkür etti.