GETAT Öğrenci Topluluğu’ndan Üniversitemiz Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne Ziyaret

Ara 06

Ülkemizin alanında ilk öğrenci topluluğu olan Üniversitemiz Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği programda, sağlık alanında eğitim gören öğrencilerimiz Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (DÜGETAM)  ziyaret etti.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden beş grup halinde 120 öğrencinin katıldığı Ülkemizin en büyük GETAT Merkezi’ne gerçekleştirilen ziyarete yoğun ilgi vardı. Ziyarette; Merkezin AR-GE çalışmalarının yapıldığı laboratuvarların tanıtılmasının ve Sağlık Bakanlığı onaylı GETAT uygulamalarının teorik olarak anlatılmasının ardından bu işlemler, hasta ve gönüllüler üzerinde uygulamalı olarak da gösterildi.

DÜGETAM Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Kaya, Dr. Öğr. Üyesi Cemil Işık Sönmez ve Merkez çalışanlarının aktardığı bilgi ve tecrübe paylaşımları öğrencilerimize farklı bakış açıları kazandırdı. GETAT Öğrenci Topluluğu Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz; “Biz sağlık alanında yetişen bireyler olarak; bu uygulamalarla öğrencilik dönemlerimizde tanışmak, GETAT uygulamalarının bilimsel temellerini araştırmak, yapılan çalışmalara katılmak, bilime ve tıbba daha bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşmak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.