Rektörümüz Öğrencilerimizle “Kantinde Buluşalım” Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Ara 10

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; fikir, beklenti ve önerileri dinlemek amacıyla öğrencilerimizle “Kantinde Buluşalım” etkinliğinde bir araya geldi.

Rektörümüze; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü ile Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş ve Daire Başkanlarımız eşlik etti.

Öğrencilerimizin düşüncelerini, taleplerini, iyileştirme önerilerini dinlemek amacıyla bir araya geldiklerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, eğitim-öğretim faaliyetleri, öğrenci toplulukları, etkinlikler ve yenilikçi uygulamalar gibi birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

Öğrenci topluluklarının önemli bir sosyalleşme aracı olduğunu dile getiren Rektörümüz, mümkün olduğunca toplulukları desteklediklerini belirterek sözlerine başladı.  Bütünleme sınavlarının dünyanın hiçbir ülkesinde uygulanmadığını söyleyen Rektörümüz, yaz okulu uygulamasının devam edeceğini ifade etti.

Yenilikçi uygulamalar konusuna da değinen Rektörümüz, öğrencilerimizin farklı konularda fikir ve deneyimlerini paylaşabileceği Açık Kürsü uygulamasını başlattıklarını sözlerine ekledi. Yeni yıldan itibaren; öğrencilerimizin kampüste özgürce sokak müziği yapabileceğini söyleyen Rektörümüz, öğrencilerimizin ve mensuplarımızın Üniversitemize aidiyetini artırmak ve kurumsal kimliği pekiştirmek için “Logo Günü” düzenleyeceklerini dillendirdi. Ayrıca öğrencilerimize yönelik farklı yabancı dillerde temel düzeyde ve kendilerini ifade edebilecek kadar yabancı dil eğitiminin verileceği “Bir Dil Bir İnsan” etkinliğini gerçekleştireceklerini belirten Rektörümüz, Bahar döneminden itibaren ise “Ders Dışı Etkinlik” dersini hayata geçirerek öğrencilerimizin katıldıkları etkinlikten ders kredisi alabileceği bilgisini paylaştı.

Üniversitemizin kurumsal radyosu Radyo Düet’in 94.5 frekansından yayın yaptığını söyleyen Rektörümüz, radyomuzun yeni programcılar aradığını dile getirerek stüdyosu da olan Radyo Düet’te öğrencilerimizin canlı müzik kaydı yapabileceğini de sözlerine ekledi.

“Kantinde Buluşalım” etkinliği ile Rektörümüze birçok konuda soru, görüş ve önerilerini ileten öğrencilerimiz, kendilerine gösterdiği yakın ilginden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve Üniversitemiz Yönetimine teşekkür etti.