Üniversitemizde “Avrupa Birliği Ufuk 2020 Programı” Tanıtıldı

Ara 13

TÜBİTAK, Düzce Üniversitesi, Düzce Teknopark ve Düzce Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğiyle düzenlenen “Avrupa Birliği Ufuk 2020 Programı” bilgilendirme konferansı, Üniversitemiz Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Avrupa Birliği Ufuk 2020 Uzay Alanı Bilgilendirme Sorumlusu Uzm. Okan Saldoğan’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, Ufuk 2020 Programı, Ulusal Koordinasyon Ofisi ve sunulan destekler hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.

Ufuk 2020 programının KOBİ’lere yönelik bir destekleme programı olduğunu belirten Uzm. Okan Saldoğan, programdan destek almak için izlenmesi ve yapılması gereken prosedürleri katılımcı firma temsilcilerine anlattı.

Ufuk 2020 programının 2014 yılının Haziran ayından itibaren hizmet vermeye başladığını dile getiren Saldoğan, bu programın daha çok inovasyon ağırlıklı olduğunu ve pazarlamaya yönelik araştırmalara daha çok destek sağladığını ifade etti. Okan Saldoğan, sanayi kuruluşlarının ve KOBİ’lerin yanı sıra bireysel araştırmacıların, üniversitelerin, araştırma merkezlerinin, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile uluslararası organizasyonların da Ufuk 2020 programından yararlanabileceklerini sözlerine ekledi.

Ufuk 2020 programının avantajlarından da bahseden Uzm. Okan Saldoğan programın;  teminat istemeksizin ön ödeme kolaylığı, yüzde 25’ten yüzde 87,5’e varan maddi destek, kısa zamanda daha fazla bilgiye ve yeni pazarlara erişmek, uluslararası tanınırlığı artırmak ve en iyi alt yapılara erişim sağlamak gibi birçok olanak sunduğuna dikkat çekti.

“Avrupa Birliği Ufuk 2020 Programı” bilgilendirme toplantısı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.