Üniversitemiz Kocaeli’nde Üniversite Adayları ile Buluştu

Ara 19

Üniversitemiz, Eket Fuarcılık tarafından Kocaeli’nde düzenlenen “Üniversite Tercih Günleri” etkinliğinde üniversiteye hazırlanan öğrencilerle bir araya geldi.

Birçok devlet ve vakıf üniversitesinin katılım gösterdiği Üniversite Tercih Günleri Fuarı’nda, Kocaeli’nde eğitim öğretimini sürdüren yaklaşık 100 orta öğretim kurumu öğrencileri, rehber öğretmenleri eşliğinde tercih günleri etkinliğine gelerek, üniversite yetkililerinden bilgi aldı.

Üniversitemiz standına ilginin yüksek olduğu ve 2 gün süresince devam eden tanıtım fuarında, Kocaelili gençlerle bir araya gelen Üniversitemiz temsilcileri, Üniversitemiz; Fakülteleri, Yüksekokulları, Meslek Yüksekokulları, lisans ve ön lisans programları hakkında detaylı bilgiler sundu. Üniversitemizin kampüs yaşamı, öğrenci toplulukları, öğrencilere sağlanan sosyal, kültürel ve ekonomik imkanlarının da anlatıldığı tanıtım organizasyonunda, şehrimiz ile ilgili barınma, ulaşım ve yurt olanakları gibi birçok konuda üniversite adaylarına ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Ayrıca Eket Fuarcılık tarafından düzenlenen seminerlerle, fuar alanına gelen öğrencilere; kariyer planlama ve geliştirme, üniversite giriş sınavlarında ve tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında gün boyu süren seminerlerde eğitim ve kariyer uzmanları, öğrencileri bilgilendirdi.

Üniversitemizin akademik, bilimsel ve bölgesel kalkınma alanlarındaki başarıları da paylaşılarak, kurulduğu günden beri aldığı yerinde kararlarla tercih edilen ve öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlayan “Değer Üreten Üniversite” olduğu vurgulandı.