Öğrencimiz Muaythai Turnuvasında Avrupa İkincisi Oldu

Ara 20

Türkiye Muaythai Federasyonu’nun 2019 yılı faaliyet programında yer alan, Uluslararası Muaythai Federasyonu (IFMA) ve Avrupa Muaythai Federasyonu (EMF) faaliyet programlarında da bulunan Uluslararası Antalya Muaythai Açık Kupası, Antalya'da gerçekleştirildi. Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Programı 1.sınıf öğrencisi Umut Sevgeç, Avrupa 2.’si olarak büyük bir başarı elde etti.

Ülkemizde geleneksel hale gelen Uluslararası Antalya Muaythai Açık Kupası, Türk sporcularının uluslararası düzeyde kendilerini denemeleri, tecrübe kazanmaları, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında daha başarılı olabilmeleri amacıyla düzenlendi. IFMA ve EMF'ye üye ülkelerin federasyonları ve bunlara bağlı kulüplerin katılımına açık olan turnuvaya, IFMA ve EMF'ye üye tüm ülkeler davet edildi.

Beşincisi düzenlenen turnuvaya, 7 ülkeden 900 sporcu katıldı. İlk kez bu yıl Uluslararası Muaythai Federasyonu’nun takvimine alınan turnuva; Minikler, Yıldızlar, Gençler, U-23 ve Büyükler kategorilerinde yapıldı. U-23 54 kg’da Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Programı 1.sınıf öğrencisi Umut Sevgeç, Avrupa 2.’si olarak Üniversitemize ve Meslek Yüksekokulumuza gurur yaşattı.

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Umut Sevgeç’i tebrik ederek başarılarının devamını diledi.