Üniversitemizde Dünya Azerbaycanlılar Dayanışma Günü Kutlandı

Ara 27

Üniversitemiz Türk Dünyası Topluluğu, “Dünya Azerbaycanlılar Dayanışma Günü” dolayısıyla düzenlediği etkinlikte, Azerbaycan Ankara Başkonsolosluğu Eğitim Müşaviri Necibe Nesibova Azerbaycanlı öğrencilerimizle bir araya geldi.

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Azerbaycan Ankara Başkonsolosluğu Eğitim Müşaviri Necibe Nesibova, Düzce Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Coşkun Zabunoğlu, Üniversitemiz Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Sagi Nebiyen ve Azerbaycanlı öğrencilerimiz katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, öğrencilerimizin ve tüm Azerbaycanlıların Dünya Azerbaycanlılar Dayanışma Günü’nü kutlayarak, Azerbaycan Ankara Başkonsolosluğu Eğitim Müşaviri Necibe Nesibova’yı bu özel günde aralarında görmekten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Açılış konuşmasından sonra duygu ve düşüncelerini Azerbaycanlı öğrencilerimizle paylaşan Azerbaycan Ankara Başkonsolosluğu Eğitim Müşaviri Necibe Nesibova, Üniversitemizin öğrencilerine verdiği kaliteli eğitiminden dolayı memnuniyetini dile getirerek, Üniversitemiz Yönetimine ve akademik kadrosuna teşekkür etti. Azerbaycanlı öğrencilerimizle bir süre sohbet eden Necibe Nesibova, burada okuyan her öğrencinin Azerbaycan’ı temsil ettiğini unutmamaları gerektiğini vurguladı.

Üniversitemizde aldıkları eğitim ile önce ailelerine sonra da Azerbaycan’a faydalı olmaları öğüdünde bulunan Eğitim Müşaviri Necibe Nesibova, mezun olmadan önce CV’lerini üniversite mezununa yakışır bir şekilde doldurmaları gerektiğinin altını çizdi. Azerbaycanlı öğrencilerimizin görüş ve önerilerini de dinleyen Nesibova, öğrencilerimize başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren Üniversitemiz Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Sagi Nebiyen, kendilerini bu anlamlı günde yalnız bırakmadıkları için Azerbaycan Ankara Başkonsolosluğu Eğitim Müşaviri Necibe Nesibova’ya ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısına teşekkür etti. Üniversitemizde Azerbaycanlı yüz öğrencinin eğitim gördüğünü söyleyen Sagi Nabiyen, Düzce’de olmaktan ve Üniversitemizde eğitim almaktan dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Azerbaycanlı tüm öğrencilerin birer Azerbaycan bayrağı olduğunun ve ülkelerinin temsilcileri olduklarını vurgulayan Nabiyen, Azerbaycanlı olarak, tüm milli bayramları ve özel günleri kutladıklarını, Azerbaycan kültürünü tanıttıklarını katılımcılarla paylaştı.

Bir Azerbaycanlı olarak çok daha fazla çalışmaları gerektiğinin altını çizen Sagi Nabiyen, Hocalı katliamını ve Karabağ’daki haklılıklarını tüm dünyaya kabul ettirmeleri gerektiğini söyledi. Program, günün anısına hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.