Konuk Öğrenciler Fahri Düzce Üniversitesi Gönüllüsü Oldu

Ara 27

Halkın üniversitesini daha yakından tanıması ve üniversite şehir bütünleşmesi amacıyla Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından hayata geçirilen Açık Kampüs etkinliği, gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Açık Kampüs ile örnek bir sosyal sorumluluk faaliyeti sergileyen Üniversitemiz, Aralık ayı 19. Açık Kampüs etkinliğinde Düzce Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini konuk etti. Üniversitemiz Orman Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi’ni ziyaret eden öğrenciler, Fakültelerimizin eğitim-öğretim faaliyetleri, bölümleri ve sosyal olanakları hakkında bilgilendirildi.

Tercih etmek istedikleri bölümlerle ilgili Orman Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi’ni yerinde görme imkanı elde eden üniversite adayı öğrenciler; Orman Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı, Çevre Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümleri hakkında akademisyenlerimizden önemli bilgiler edindi.

Orman Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi atölyelerini de ziyaret etme olanağı bulan öğrenciler, etkinliğin sonunda Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü ile bir araya geldi.  Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, konuk öğretmen ve öğrencilere, “Açık Kampüs Diploması” takdim etti. Bu temsili diploma ile Fahri Düzce Üniversitesi Gönüllüsü olan öğrenciler, Üniversitemizi daha yakından tanımak adına kendilerine bu fırsatı sağlayan Üniversitemize teşekkür etti.