Üniversitemizde “2019 Yılına Veda” Konseri Gerçekleştirildi

Ara 31

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Türk Müziği Anasanat Dalı Müzik bölümü tarafından düzenlenen “2019 Yılına Veda” başlıklı Türk Sanat Müziği konseri, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Beijing Institue of Technology’den konuk öğretim üyesi Prof. Dr. Muhammad Shahbaz, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, davetli konuklar, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haluk Yücel’in şefliğinde hazırlanan konserde koro ve solo eserler seslendirildi. Birbirinden değerli Türk Sanat Müziği eserlerini başarıyla seslendiren öğrencilerimiz, katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle takip edildi.

Konuk öğretim üyesi Prof. Dr. Muhammad Shahbaz’ın ülkesi Pakistan’a ait iki eseri seslendirdiği konserde, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran ile Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz de öğrencilerimizden oluşan koroya eşlik etti.

“2019 Yılına Veda” konseri, teşekkür belgelerinin takdimiyle sona erdi.