Üniversitemiz Yönetimi Gölyaka Yerel Yönetimiyle Bir Araya Geldi

Oca 03

Üniversitemiz Yönetimi, Gölyaka yerel yönetimiyle bir araya gelerek Düzce ve Gölyaka’da yapılacak çalışmalar ve iş birliği imkanları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Kahvaltı programı şeklinde gerçekleştirilen toplantıya; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gölyaka Kaymakamı Abdullah Kurt, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Senato Üyelerimiz ile kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Programda konuşan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, bilimi her zaman önemsediklerini belirterek üniversite-sanayi iş birliğinin gerekliliğine vurgu yaptı. Üniversite-sanayi iş birliğinin yerel yönetimlere de önemli katkılar sunduğuna vurgu yapan Demircan, Üniversitemizin değer üretme noktasında yaptığı faaliyetleri takdirle karşıladığını ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın vesilesi ile doğduğu şehir Gölyaka’da bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Gölyaka’nın tarımı, doğası ve turizmiyle büyük potansiyeli olduğunu söyleyen Rektörümüz, Gölyaka için somut projeleri olduğunu belirterek programa katılanlara teşekkür etti.