Genç TEMA Topluluğumuzdan Eğlenceli Öğrenme Kültürüne Katkı

Oca 07

Üniversitemiz Genç TEMA Topluluğu öğrencileri, 2020 yılında da sosyal sorumluluk faaliyetlerine hızla devam ediyor.  Öğrencilerimiz,  TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun koridorlarını çeşitli görsellerle boyayarak eğlenceli bir öğrenme ortamı oluşturulmasına katkı sağladı.

Genç TEMA Topluluğu ilk olarak, TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nu ziyaret ederek faaliyetlerini başlattı. Genç TEMA Topluluğu Başkanı ve aynı zamanda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü öğrencisi Burcu Örük, Genç TEMA Topluluğu öğrencileri olarak bu çalışmaları yürüterek ve sosyal faaliyetleri hayata geçirerek topluma faydalı ve toplumla iç içe olmayı amaçladıklarını ifade etti.

Topluluk Danışmanı ve TEMA Vakfı Düzce İl Temsilcisi Öğr. Gör. Oğuzhan Kendirli ise “Öğrencilerimizin ders dışı zamanlarında enerjilerini topluma faydalı etkinliklerde kullanmaları, hem topluma katkı sağlamakta, hem de gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaktadır. Bu bilinç çerçevesinde öğrencilerimizle beş yıldır birçok çalışma yürüttük ve bu yıl da bu faaliyetlere yenilerini ekleyerek hem Üniversitemize, hem de ilimize katkı sağlayacağız. Bu faaliyetlerde emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz." şeklinde konuştu.

TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Ayşegül Doyran ise yaptığı açıklamada, "Düzce Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu öğrencilerinin verdiği destek ile ‘English Street’ koridorunu yaparak öğrencilerimize eğlenceli bir öğrenme ortamı oluşturmaya çalıştık. Hem gençlerimize hem de Üniversitemize bu çalışmalarda bizlere verdikleri destekler için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.