Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencilerimiz Yeni Ürünler Geliştirdi

Oca 14

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 3.sınıf öğrencileri, Materyal Tasarımı ve Öğretim Teknolojileri dersinin final sınavı kapsamında yeni ürünler geliştirdi.

Öğrencilerimizin ürünlerini değerlendirmek üzere etkinliğe; Dr. Öğr. Üyesi Ömer Sivrikaya, Dr. Öğr. Üyesi Levent Görün, Dr. Öğr. Üyesi Emre Türegün ve Düzce Uzayspor yetkilileri katıldı.

Spor hayatını kolaylaştırmaya katkıda bulunmak isteyen öğrencilerimiz; voleybol, bocce, boks, masa tenisi, yüzme, futbol, hentbol, basketbol gibi spor dallarında kullanılmak üzere birçok ürün geliştirdi.

Spor dallarında küçük büyük herkesi düşünerek ürünleri tasarlayan öğrencilerimiz, aynı zamanda sporcunun giyeceği kıyafetlerden kullanacağı malzemelere kadar birçok farklı düşünceyle ürünlerini geliştirdiler.

31 öğrencimizin ürün geliştirdiği etkinlikte, her bir ürünü tek tek inceleyen öğretim üyelerimiz ve sektör temsilcileri, sergilenen ürünlerin arasında patentlik ürünler de olduğunu belirterek öğrencilerimize patent başvurusu için Üniversitemizin ilgili birimlerine başvurmalarını tavsiye etti.