Hastanemizde “Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı” Başlıyor!

Oca 14

Düzce’de ilk kez Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Sağlık Bakanlığı onaylı ‘Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı” düzenleniyor.

Eğitim ve araştırma merkezi olmanın gereği doğrultusunda, ülkenin ihtiyacı olan nitelikli insan gücünü yetiştirmeye katkı sağlamak ve hemşirelerden gelen eğitim taleplerini karşılamak amacıyla, Hastanemizde “Ameliyathane Hemşireliği” ve “Yoğun Bakım Hemşireliği” Sertifikalı Eğitim Programları için 2019 yılında Sağlık Bakanlığı’ndan yetki alındı.  Düzce’de ilk kez Hastanemizde verilecek eğitim programıyla, ameliyathanede çalışan hemşirelere görevlerini etkin ve verimli bir şekilde yürütecek bilgi ve beceri kazandırılması amaçlanıyor.

Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı, 02 -31 Mart 2020 tarihleri arasında alanında uzman eğitimcilerle teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı olarak düzenlenecek. 22 günlük (176 Saat) eğitim programını tamamlayan kursiyerler, Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar. 13-27 Ocak 2020 tarihleri arasında başvuruların alınacağı eğitim programına katılmak isteyenlerin; Sağlık Bakanlığı web sayfasında yayınlanan https://shgm.saglik.gov.tr/TR,62027/duzce-universitesi-saglik-uygulama-ve-arastirma-merkezi-ameliyathane-hemsireligi-sertifikali-egitim-programi.html) duyuru ekindeki başvuru formunu doldurarak program sorumlusuna iletmesi gerekiyor.

Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı için 30 katılımcı olarak belirlenirken;  katılımcı sayısının en fazla % 30’u kurum personelinden seçilebilecek. Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı için de önümüzdeki günlerde duyuru yapılacak.

Ameliyathanelerin özel eğitim almış insan gücünün hizmet verdiği birimlerden biri olduğunu anımsatan Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, kurumumuzda başlayacak sertifikalı eğitim programı sayesinde hemşirelerin mesleki yetkinliğini üst düzeye çıkarma fırsatı elde edeceğine dikkat çekti. Hastanemizin sahip olduğu ileri tıp teknolojisi ve güçlü sağlık kadrosu ışığında bilgi ve tecrübesini katılımcılara aktarabileceğini ifade eden Prof. Dr. Balbay; bu sayede hemşirelerimizin eğitim için başka kurumlara gitmek zorunda kalmayacağı belirtti. Eğitime katılacak hemşireleri Hastanemizde ağırlayarak paylaşımda bulunmaktan mutluluk duyacaklarını söyleyen Balbay,  eğitim programının Hastanemizde verilmesinde Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlıkları, Hastanemiz Başhekimliği, Başmüdürlüğü ve Başhemşirelik personelleri başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Başvuru yapmak isteyen katılımcıların; aşağıda bilgileri yer alan Sema ÇAKMAK ile iletişime geçmeleri gerekiyor. Başvuru yapmak isteyen katılımcılar; https://ekip.saglik.gov.tr/Account/Login?returnUrl=%2F internet adresinde yer alan duyuru ekindeki “Başvuru Formunu” doldurarak aşağıdaki program sorumlusunun E-posta adresine gönderebiliyor.

 

 

Program Sorumlusu: Sema ÇAKMAK

Telefon:0 380 542 13 90-91-92-93 (5230)

E-posta: semaakkologlu@hotmail.com