Üniversitemiz Korumalı Futbol Takımından Alkışlanacak Mücadele

Şub 18

Üniversitemiz, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Ünilig Korumalı Futbol 1. Lig müsabakalarında galibiyetle başladığı ligde yükselişini sürdürüyor.

Üniversitemiz stadında ağırladığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ni 26-24 gibi bir skorla geçen Panthers,  3 puanın sahibi oldu. Yoğun kar yağışı altında gerçekleşen müsabaka, oldukça çekişmeli dakikalara sahne oldu. Rakibinin yanı sıra karla da mücadele eden sporcular, müsabaka esnasında üst düzey bir efor sarf ettiler.

Üniversitemiz Korumalı Futbol Takımı Panthers, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni farklı bir skorla geçerek iyi bir başlangıç yaptığı ligde emin adımlarla hedefine ilerliyor. 1. Lig E grubunda mücadele eden Panthers, son maçta karşılaşacağı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ni de yenmesi halinde, Süper Lig için çeyrek finalde mücadele edecek.

Müsabakanın hava şartlarından ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin iyi mücadelesinden dolayı oldukça zor geçtiğini söyleyen sporcularımız, tüm bu zorluklara rağmen kazandıkları için mutlu olduklarını ve kendilerini her koşulda destekleyen; Başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, Üniversitemiz yöneticilerine ve Panthers takımını desteklemeye gelen herkese teşekkür etti.