10 Bine Yakın Öğrencimiz “Askerimize Destek Bayrağımıza Selam” Yürüyüşü İle Tek Yürek Oldu

Mar 03

Üniversitemiz; Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve güvenliği için kahramanca savaşarak Suriye’de şehit düşen askerlerimize saygı, Bahar Kalkanı Harekatı’na destek ve şanlı Bayrağımıza bağlılığımızı göstermek amacıyla “Askerimize Destek Bayrağımıza Selam” Yürüyüşü düzenledi.

Bu anlamlı yürüyüşe; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, akademik ve idari birim yöneticilerimiz, personellerimiz, öğrencilerimiz ile Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan gibi Türki Cumhuriyetlerden çok sayıda öğrencimiz katıldı.

Rektörlük binası önünde başlayan ve 10 bine yakın katılımla adeta sel olup akan mensuplarımız, bağımsızlığımızın sembolü Türk bayraklarını gururla taşıyarak Suriye rejim güçlerinin menfur saldırısını kınadı. Bahar Kalkanı harekatıyla şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan kahraman Mehmetçiklerimize desteklerini canı gönülden ve hep bir ağızdan haykırdı.

Konuralp Kampüsünde gerçekleştirilen, ellerinde Türk bayrakları; “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Sefer Bizden Zafer Allah’tan”, Bir Ölür Bin Diriliz” gibi anlamlı dövizlerle birlik beraberlik mesajı veren Üniversitemiz, Ülkemize, Bayrağımıza ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize bağlılığını her zaman olduğu gibi bir kez daha gösterdi.

Yürüyüş sonrasında Üniversitemiz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda hilal oluşturan mensuplarımız, göz yaşartan bir tablo oluşturdu.  Öğrencilerimizi temsilen bir konuşma gerçekleştiren Alperen Kaya, Suriye rejim unsurlarının Türk Silahlı Kuvvetleri’ne saldırısının kabul edilemez olduğunu ifade ederek bu hain saldırıyı kınadı. “Askerimize Destek Bayrağımıza Selam” Yürüyüşü ile kahraman Mehmetçiklerimize destek için burada olduklarını belirten Alperen Kaya, şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileyerek “Bayrak İnmez, Ezan Susmaz, Vatan Bölünmez!” nidasıyla sözlerini sonlandırdı.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar yaptığı son derece duygusal konuşmasına, “Burada yüreğimizi kırmızı beyaz ay yıldızlı renge boyayan tüm öğrencilerimizi gözlerinden öpüyorum. Bugün gösterdi ki geleceğimiz emin ellerde. Binlerle meydanı doldurduk. Sizi yetiştiren anne, baba ve bu vatandan Allah razı olsun.” sözleriyle başladı.

Gençliğimizin, geleceğimizin teminatı olduğunu ifade eden Rektörümüz, “Bu gençlik, vatanımızın, bayrağımızın, devletimizin bekası için güvencemiz. Huzur kaynağımız. Tüm öğrencilerimizden ricam, bu anı asla unutmayın. Aynı ruh, heyecan ve birliktelikle ihtiyaç duyulan her anda tereddüt etmeden orada olacağınızı biliyoruz.” şeklinde konuştu.

“İdlib’ten Libya’ya desteğimiz tamdır. Bugün burada yarın nerede ihtiyaç olursa oradayız.” diyen Rektörümüz, Çanakkale’den Kafkaslara, 15 Temmuz’dan İdlib’e kadar başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diledi.

Bugün tarihe not düştüklerini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Sesimiz tüm askerlerimize ulaşsın. Bize haklarını helal etsinler.” diyerek tüm mensuplarımızdan şehitlerimiz için helallik istedi.

“Askerimize Destek Bayrağımıza Selam” Yürüyüşü; Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fuat Akdemir’in, Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, istiklali ve bayrağımızın ilelebet dalgalanması için şehit olan askerlerimize rahmet, kahraman askerlerimize de şanlı yürüyüşünde zaferler kazanması için yaptığı dua ile sona erdi.