Üniversitemiz Spor Alanında da Başarılarına Devam Ediyor

Mar 05

Üniversitemiz Türkiye Üniversiteliler Spor Federasyonu ve Türkiye Muaythai Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Muaythai Şampiyonası’nda 3 madalya alarak önemli başarıya imza attı.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen 12. Türkiye Üniversitelerarası Muaythai Şampiyonası’nda mücadele eden Dünya Şampiyonu Milli Sporcumuz Bediha Tacyıldız 71kgda altın madalyanın sahibi olurken, Erdem Otlu 81kg A klasmanında, Hasan Çetin 81Kg B klasmanın bronz madalyanın sahibi oldular. Şampiyonada mücadele eden bir diğer sporcumuz Şehmus Duman ise çeyrek finale çıkma başarısını gösterdi.

Üniversitemiz Tenis Takımı 1. Lige Yükseldi

Sanattan spora, eğitimden girişimciliğe kadar her alanda çalışmalarını sürdüren Üniversitemiz, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Üniversiteler Arası Tenis Turnuvası’nda da şampiyon olma başarısını göstererek 1. Lige yükseldi.

Aldıkları başarılı sonuçlarla birlikte bizleri gururlandıran öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı olmaları için kendilerine her türlü desteği sağlayan başta aileleri olmak üzere, antrenörlerine ve öğretim elemanlarımıza teşekkür ederiz.