Spor Eğitmenliği Geleceğin Meslekleri Arasında

Mar 10

Üniversitemiz Spor Bilimleri Topluluğu tarafından düzenlenen “Fitnessda Yeni Dünya Trendleri” başlıklı konferansta Profesyonel Fitness Eğitmenleri Sinan Durmuş, Emrah Demirtaş ve İbrahim Sırrı Önal bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte misafir konuşmacılar, hastalıkların birçoğunun hareketsizlikten kaynaklandığını ifade ederek, medikal fitness adı altında spor yapılmaya başlandığını dile getirdi. Diyet yapmanın kilo vermekten daha zararlı olabileceğini, diyet esnasında vücudun yeterince beslenemediği için bağışıklık sisteminin güçsüz olacağını katılımcılarla paylaşan konuşmacılar, Spor yaparak zayıflamanın kişiyi zinde kılacağına ve daha uzun süreli olacağına vurgu yaptılar.

Yapay zekanın gelişmesi ile yok olacak mesleklere de değinen misafirler, fitness eğitmenliğinin geleceğin 20 mesleği arasında olacağını ve Spor Bilimleri Fakültesi mezunlarının kendilerini geliştirmeleri halinde iş sıkıntısı yaşamayacaklarını ifade etti. Medikal Fitness’in önleyici ve koruyucu sağlık sporu olduğunun altını çizen konuşmacılar, gelecekte obezite sorunun daha da artacağını söylediler.

Öğrencilerimizden gelen soruları da yanıtlayan Fitness Eğitmenleri Sinan Durmuş, Emrah Demirtaş ve İbrahim Sırrı Önal’a yaptıkları başarılı çalışmalar ve sunumları için teşekkür belgesi takdim edildi.