Üniversitemizin Şampiyonlarından Askerimize Selam

Mar 10

Üniversitemiz, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Bilek Güreşi Turnuvası’nda Üniversitemiz bilek güreşi takımı erkeklerde takım halinde Türkiye şampiyonu olurken, Açık Kickboks Turnuvası’nda ve Kuraş-Kurash Savunma Sanatlarında önemli başarılara imza attı.

Antrenörlüğünü Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Kadir Tiryaki’nin yaptığı Üniversitemiz Bilek Güreşi takımında; 90kg sol kolda Muhammed Gümüşoğlu altın, +90 kg sağ kolda Oğuzhan Koçak altın madalyanın sahibi olurken, 90 kg sağ kolda Rahim Tokgün gümüş, sol kolda bronz, 80kg sol ve sağ kolda Hakan Çakmakçı bronz, 60kg sol kolda Burak Günaydın gümüş madalya alma başarısını gösterdi.

Ayrıca yine Antalya’da düzenlenen Açık Kickboks Turnuvası’nda Üniversitemiz öğrencisi Batuhan Bozatlı 74kg KickLight kategorisinde Türkiye 2.si oldu.

Türkiye Kuraş Şampiyonası’nda da Önemli Başarılar Elde Ettik

Üniversitemiz aldığı bu önemli başarılarının yanında Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu’nun Bilecik’te düzenlediği Gençler ve Ümitler Türkiye Kuraş Şampiyonası’nda da şampiyonluk sevinci yaşadı.

Ülkemizde henüz daha yeni yeni tanınmaya başlayan Kuraş-Kurash Savunma Sanatında Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi öğrencilerimiz Hakan Aydinç 81kg, Berkant Bedir 66 kg’da şampiyonluk sevinci yaşarken, Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencimiz Yakup Çiftçi ise 3. olma başarısı elde etti. Düzenlenen bu müsabakalarda başarılı sonuçlar elde eden Üniversitemiz öğrencileri ve akademisyenleri asker selamı vererek, kalplerinin kahraman askerimizle birlikte olduğunu gösterdi.

Düzce Üniversitesi ailesi olarak; Bilek Güreşi Turnuvası’nda sakatlanan öğrencimiz Burak Günaydın’a geçmiş olsun dileklerimizi sunar, başarılı öğrencilerimizi tebrik eder, bu başarıda kendilerine yardımcı olan başta öğrencilerimizin aileleri olmak üzere, antrenörlerine ve danışman akademisyenlerine teşekkür ederiz.