Üniversitemiz Ziraat Fakültesi 26. Açık Kapı Uygulamasını Telekonferans İle Gerçekleştirdi

Nis 08

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından hayata geçirilen ve üst düzey yöneticilere ulaşma fırsatı sunan “Açık Kapı” uygulaması, uzaktan eğitim döneminde de uygulanmaya devam ediyor.

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, her ayın ilk salı günü düzenlediği “Açık Kapı” uygulamasını, bu ay uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle telekonferans yöntemi ile gerçekleştirdi.

Ziraat Fakültesi Dekanımız Prof Dr. Sevcan Öztemiz yaptığı açıklamada; “Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 - Yeni Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında yer alan uzaktan eğitim, öğrencilerimizin evlerinde kalarak eğitim almasını sağlıyor. Bu süreçte öğrencilerimiz ile iletişimi koparmamak, değerli öğrencilerimizin her daim yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve onların dilek, temenni ve önerilerini doğrudan bizlere iletmelerini sağlamak amacı ile “26. Açık Kapı” uygulamasını gerçekleştirdik.” dedi.

Öğrencilerimizin taleplerini dinleyen Prof. Dr. Öztemiz, küresel salgın sebebi ile içerisinde bulunduğumuz bu zor süreçte öğrencilerimizin aldığı kaliteli eğitimin devamını sağlamak ve sürdürülebilir olması için gerekli tedbirlerin alındığını ve devam eden bu süreçte oluşabilecek ihtiyaçlara karşı çalışmaların büyük bir titizlikle devam ettiği bilgisini öğrencilerimizle paylaştı.

“Açık Kapı” uygulaması ile Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz ile görüşme fırsatı yakalayan öğrencilerimiz de büyük moral depoladılar.

Tüm mensupların düşünce ve önerileriyle uzaktan eğitim sürecinde de Fakültemizin daha iyi yerlere geleceğini ifade eden Prof. Dr. Öztemiz, uzaktan eğitim ile ilgili tüm imkânları sağlayan başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere, Rektörlüğümüz tüm idari birimlerine ve 26. Açık Kapı Gününe katılarak görüş ve önerilerini paylaşan öğrencilerimize teşekkür etti.