Üniversitemiz Eğitim Seminerlerini Online Olarak Sürdürüyor

Nis 20

Covid19 ile mücadele kapsamında uzaktan eğitime geçen Üniversitemiz, bu süreçte de öğrencilerimizin kişisel gelişiminde önemli yer tutan kariyer planlamasını desteklemek amacı ile online etkinlikler düzenliyor.

Uzaktan eğitimin sürdüğü bu günlerde Üniversitemiz Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü de etkinliklerini online olarak düzenlemeye devam ediyor. Karantina günlerinde derslere devam etme motivasyonun artırılması adına öz verili çalışmalar gerçekleştiren Üniversitemiz, öğrencilerimizin kariyer planlamasında da önemli rol oynuyor. Bu kapsamda Üniversitemiz Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü’nün düzenlediği online etkinlikte alanında deneyimli insan kaynakları uzmanları ile karantina döneminin nasıl fırsata çevrilebileceği, her olumsuzluğun beraberinde yeni fırsatlar getirdiğinin unutulmaması gerektiği öğrencilerimizle paylaşıldı.

Birçok meslek grubunun dijitalleşmeye başladığı çağımızda öğrencilerimizin de bu alanda bir gelirin olduğunu unutmaması gerektiği anlatıldı. Örneğin bir PDR öğrencisinin bu dönemde online çocuk bakıcılığı yaparak sanal ortamda işini devam ettirmekte olan anne babalara katkı sağlayabileceği ve aynı zamanda da para kazanabileceği vurgulandı.

Yine benzer şekilde birçok kurum ve kuruluşun online kütüphanesini ve eğitimlerini genel kullanıma açtığı ifade edilerek, öğrencilerin kişisel gelişimlerini bu sayede maksimuma çıkarma imkanlarının olduğunun altı çizildi. Ayrıca her krizin nasıl fırsata çevrildiğini fark etmenin yaşamın lokomotifi olduğu bilgisi öğrencilerle paylaşıldı, birçok alternatif meslek hakkında bilgiler verildi ve öğrencilerin soruları yanıtlandı.

Üniversitemiz Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü tarafından ayrıca 22 Nisan’da Kaçınılmaz Gerçek Dijital Dönüşüm ve 24 Nisan’da Geleceğin Mesleklerinin konuşulacağı iki ayrı etkinlik gerçekleştirilecek olup, detaylı bilgiler http://www.kariyer.duzce.edu.tr/ veya https://www.instagram.com/duzcekariyer/?hl=tr adreslerinde yer almaktadır.