Üniversitemizden 19 Mayıs’ın 101. Yıl Onuruna Sanal Sergi

May 18

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a ayak basması ile bağımsızlık mücadelesi ve “kurtuluş”un miladı sayılan 19 Mayıs 1919’un 101. yıldönümünü, akademisyenleri ile birlikte davetli sanatçıların eserlerinin yer aldığı “Sanat ve Gençlik” başlıklı sanal sergi ile kutluyor.

Tüm dünyanın ve ülkemizin Covid-19 salgını ile zor zamanlar geçirdiği bu günlerde Üniversitemiz, sosyal mesafe kurallarının gerektirdiği şekilde etkinliklerini sürdürüyor. Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın dijital ortamda uygulamaya başladığı sanal galeri desteği ile Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültemiz, ikincisini gerçekleştirdiği bu sergiyle, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren bayramlarımızı kutlamaya devam ediyor.

19 Mayıs "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"nın 101. yılı onuruna Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan’ı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran’ın Sanat ve Gençlik adıyla düzenlediği bu sanal sergiyi, Fakültemiz akademisyenleri ile davetli sanatçılar; İncilay Yurdakul, Namık Kemal Sarıkavak, Sibel Avcı Tuğal, Doğan Arslan, Fatih Özdemir, Savaş Kurtuluş Çevik, Özden Gezer Oğuz, Doğan Akbulut, Bestami Gerekli ve Cemil Toprak eserleri ile onurlandırdılar. 

Sergi için tıklayınız.