Üniversitemiz ve Formlife Firmasından, Bölge Çiftçilerine Müjde

May 21

Üniversitemiz ile Formlife firması arasında iş birliği sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Formlife firması adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aydın imza attı.

İhtisaslaşma sürecinde ürettiği ürünler için Dülife, Herbynia, Apidevera ve Melenis olmak üzere 4 farklı markanın Türk Patent Kurumu'ndan Marka Tescili'ni alan Üniversitemiz, 14 Şubat 2020 tarihinde bu markalarını, Düzceli yatırımcıların kurmuş olduğu Formlife firmasına, bedelli ve süreli olarak lisanslamıştı.

Üretimde Üniversite Garantisi

İmzalanan sözleşme ile Formlife firması, hem Üniversitemizin şu ana kadar ürettiği ürünler hem de test ve analizlerini Üniversitemizde yaptıracağı ve formülasyon onayını Üniversitemizden alacağı yeni ürünler için, lisanslı markalarımızın logosuyla satış yapacak. Yıllık ciro üzerinden de Üniversitemize lisans payı ödeyecek. Ürünlerin üretimi, öncelikli olarak Üniversitemizde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı desteğiyle kurulmakta olan ve Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) bünyesinde faaliyet gösteren Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ürünleri Üretim Merkezi'nde üretilecek.  Bu Merkezin kapasite ve olanaklarının yetmediği durumlarda yine Üniversitemiz onay ve kontrolünde fason üretim gerçekleştirilebilecek. İlgili ürünler Üniversitemiz hologramı ile satılacak ve bu yolla hem tağşişin önüne geçilmiş olacak, hem de Üniversitemiz hologram satışından da gelir edecek.

Tıbbi Bitki Yetiştirilenlerin Tüm Ürünlerine Satın alma Garantisi

İmzalanan sözleşme ile bölge çiftçilerinden, Üniversitemiz kontrol ve denetiminde tıbbi bitki yetiştirilenlerin tüm ürünlerine, Formlife tarafından satın alım garantisi veriliyor. Bu kapsamda Formlife firması, toprak analizleri DÜBİT tarafından yapılmış, dikim ve hasat süreçleri Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğünce denetlenmiş tüm ürünleri, yaş olarak satın alacak. Üniversitemiz ve Formlife firması, tüm potansiyel gönüllü çiftçilerimizi, giderek büyüyen bu çembere dahil olmaya davet diyor.