Üniversitemiz 142 Ülkede Öğrencilerle Bir Araya Geliyor

Tem 20

Yeni Koronavirüs salgını sürecinde kısıtlanan hareketliliğin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerinin yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtılması için Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK)düzenlediği ilk sanal fuar olan  "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020"de Üniversitemiz, 142 ülkede yabancı uyruklu öğrencilerle buluşuyor.

"Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020", www.virtualfair-yok.gov.tr web adresi üzerinden gerçekleştirilen ve 3 gün süresince devam edecek olan küresel ölçekli sanal fuarda; Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanı Reşat Ekinci, İletişim Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert, Öğr. Gör. Mert Kaleci, Arş. Gör. Necmettin Salih Ekiz ve Bilgi. İşlet. Tülay Budak görev alıyor.

Her fırsatta öğrencilerin yanında olan ve onların gelecek planlarına destek olan Üniversitemiz, pandemi sürecinde düzenlenen online fuarlarda da yer alarak katılımcı öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor.

Üç gün sürecek olan "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020"de online olarak Üniversitemiz görevlileri ile görüşme fırsatı yakalayan yurtdışı öğrencileri, Üniversitemizin yurt dışında düzenleyeceği Yurtdışından Öğrenci Seçme Sınavı (YÖS), hangi ülkelerde ve ne zaman olacağı, Üniversitemizin fakülteleri, eğitim-öğretim süreci, Ar-Ge merkezleri, laboratuvarları, şehrimizin sosyal kültürel olanakları ve konaklama imkanları gibi birçok konu hakkında bilgilendiriliyor.