Üniversitemiz Tıp Fakültesi Araştırma Uygulama Hastanesi İle İç İçe Eğitim Veriyor

Tem 21

Üniversitemiz İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün üniversite adayı öğrenciler için hazırladığı Tercih Programında, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Rektör Yardımcımız ve Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin, tercih yapacak öğrenciler için önemli bilgiler paylaştı.

Tıp Fakültesi’nin Üniversitemizin en köklü fakültelerinden biri olduğunu, 1992 yılında kurulduğunu ve 1996yılında öğrenci alımına başladığını söyleyerek sözlerine başlayan Prof. Dr. İdris Şahin, fakülte binasının yenilenerek modern eğitim olanaklarına imkan sağladığını ve kendisine ait Araştırma Uygulama Hastanesi’nin olduğunu vurguladı.

Ülkemizde sayılı üniversitelerin kendisine ait Araştırma Uygulama Hastanesi olduğunun altını çizen Prof. Dr. Şahin, öğrencilerin tercih yaparken bu veriye de dikkat etmeleri gerektiğini dile getirdi. Fakülte eğitiminde genel bir tıp eğitimi alındığını ve doktor olarak mezun olunduğunu, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonrasında aldıkları puan türlerine göre istedikleri branşta uzmanlık alanlarında mesleki çalışmalarını yürüttüklerini açıklayan Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi eğitiminin 6 dönemden oluştuğunu söyledi.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi’ne yerleşen öğrencilerin adaptasyon sürecinin kolay atlatılması için herkese ayrı ayrı danışman hoca belirlendiği bilgisini paylaşan Şahin, öğrencilerin danışman hocaları sayesinde Tıp Fakültesi eğitim sürecine kolayca hazır hale getirildiklerini ifade etti.

Fakültenin fiziki ve yerleşim özelliklerine de değinen Prof. Dr. Şahin, Tıp Fakültesi’nin; Merkez Konuralp Yerleşkesi içerisinde, Araştırma Uygulama Hastanemizle iç içe, tıp öğrencilerinin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan mini bir kampüs özelliklerini taşıdığını dile getirdi.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nin akreditasyon süreci içerisinde olduğunu, yaklaşık 2 yıl içerisinde de bu sürecin sonlanacağını vurgulayan İdris Şahin, Fakültemizin 2 yıl içerisinde Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Standartları belgesine kavuşacağının altını çizdi. Yeni dönem eğitim sürecinde dijitalleşme çalışmalarının da olacağı bilgisini veren Prof. Dr. Şahin, bazı derslerin dijital ortama alınarak, tekrarlanabileceğini ifade etti.

Tıp Fakültesini seçecek öğrencilerin; çalışmayı ve insanı seven, sorumluluk sahibi, evrensel bir bakış açısı olan ve sürekli yenilikleri takip ederek kendini güncel tutmayı başarabilen kişilik özelliklerine sahip olması gerektiğini söyleyen Rektör Yardımcımız ve Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Şahin, tercih yapacak öğrencilere başarı dilekleri ile sözlerini sonlandırdı.

Programın tamamını https://www.youtube.com/watch?v=kVUTF_ka3i8&feature=youtu.be internet adresinden izleyebilirsiniz.