Turizmde Marka Şehir Akçakoca’da Turizm Eğitimi

Ağu 04

Üniversitemiz Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Mesci, Tercih Kılavuzu programında üniversite ve bölüm tercihlerinde bulunacak öğrencilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Üniversitemiz İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in sorularını yanıtlayan Doç. Dr. Muammer Mesci, 1992 yılında kurulan Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun 27 yıllık bir geçmişi bulunduğunu ve şu ana kadar 2.000’in üzerinde mezun verdiğini ifade etti.

Sektörde birçok mezunun istihdam edildiğini, nitelikli ve alanında uzman bireyler yetiştirdiklerini belirten Doç. Dr. Mesci, Yüksekokulumuzun turizmde bir marka şehir olan ve İstanbul ile Ankara’nın tam ortasında bulunan Akçakoca’da yer aldığını, öğrencilerimizin boş zamanlarında birçok otel, restoran ve kafede çalışabildiğini sözlerine ekledi.

Genç ve dinamik bir akademik kadroya sahip olduklarını dile getiren Mesci, fiziksel alanların geniş ve yeterli olduğunu söyleyerek deniz manzaralı birçok sosyal alanın öğrenciler için cazip olduğuna işaret etti.

Yüksekokulumuzda aktif olarak Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünde eğitim verildiğini dillendiren Doç. Dr. Muammer Mesci, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü ile Rekreasyon Yönetimi bölümünü açtıkları,  Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüne ilk kez öğrenci alacakları bilgisini paylaştı. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik ders müfredatında güncellemeler yaptıklarını ifade eden Doç. Dr. Mesci, teorik bilgileri pratiğe dökmek için uygulama sınıfı açtıklarını ve otellere teknik geziler düzenlediklerini de kaydetti.

Sektörle iç iç olmak amacıyla birçok etkinlik organize ettiklerini belirten Mesci, sektör temsilcilerini Yüksekokulumuza davet ederek öğrencilerimizin bu kişilerin bilgi ve deneyimlerinden faydalandığı değerlendirmesinde bulundu. 60 iş günü zorunlu staj uygulamasının var olduğunu söyleyen Muammer Mesci, staj yeri konusunda da destek olduklarını söyledi. Üçüncü sınıfta ikinci yabancı dil eğitimiyle birlikte öğrencilerimizin Yüksekokulumuzdan en az iki yabancı dille mezun olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Mesci, mezunların hizmet sektöründeki birçok işletmede istihdam olanaklarının geniş olduğunu vurguladı.

Haberin yer aldığı videoya https://www.youtube.com/watch?v=MtPKIWzsY4Q&list=PLdzoNWSMzmASZn6ePMxTNyTGA20eTQCGj&index=16 internet adresinden ulaşabilirsiniz.