Sektörün Aradığı Niteliklere Uygun Mezunlar Veriyoruz

Ağu 05

Üniversitemiz İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Tercih Programı’nda İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hüsrev Çelik önemli bilgiler paylaştı.

Üniversitemiz Akçakoca Meslek Yüksekokulu’nun 1992 yılında kurulduğunu ve oldukça köklü bir Meslek Yüksekokul olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Dr. Öğr. Üyesi Çelik, Meslek Yüksekokulumuzun Batı Karadeniz’in incisi Akçakoca’da, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile birlikte aynı yerleşkenin içerisinde bulunduğunu ifade etti.

Üniversitemiz Akçakoca Meslek Yüksekokulu bünyesinde; Bilgisayar Programcılığı, Dış Ticaret, Gıda Teknolojisi, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Adalet Programı’nın yer aldığı bilgisini paylaşan Ahmet Hüsrev Çelik, her programın kendisine ait laboratuvarı ve uygulama alanlarının olduğunu söyledi.

Adalet bölümü hariç diğer bölümlerde 30 gün zorunlu staj olduğunu dile getiren Öğretim Üyemiz, öğrencilerimizin bölümlerine uygun istediği yerde ve firmada staj eğitimini tamamlayabileceklerini ifade etti. Öğrencilerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak birçok etkinlik düzenlediklerini açıklayan Dr. Öğr. Üyesi Çelik, düzenlenen bu etkinliklerde başarılı firma temsilcileriyle de öğrencilerimizi bir araya getirdiklerini ve onların deneyimlerini öğrencilerimize aktardıklarının altını çizdi.

Alanında uzman, genç ve istekli bir akademik kadro ile çalışmalarını yürüttüklerini söyleyen Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hüsrev Çelik, tercih yapacak öğrencilere başarı dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Programı https://youtu.be/eFTbdaSINS8 internet adresinden izleyebilirsiniz.