Fakülte İle İç İçe Meslek Yüksekokulu

Ağu 06

Üniversitemiz İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Tercih Programı’nda İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Ormancılık Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Hayati Zengin önemli bilgiler paylaştı.

Üniversitemiz Ormancılık Meslek Yüksekokulu’nda Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı’nın yer aldığını söyleyerek sözlerine başlayan Doç. Dr. Hayati Zengin, Meslek Yüksekokulumuzun ana kampüsümüz Konuralp yerleşkesindeki Orman Fakültesi’nin içerisinde bulunduğunu ve bunun da kendileri için önemli bir avantaj olduğunu ifade etti.

Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı’nı, sanayisinin %50’ye yakınını orman ürünlerinin oluşturduğu Düzce şehrinde okumanın bir ayrıcalık olduğunun altını çizen Doç. Dr. Hayati Zengin, bu bölümü tercih edecek öğrencilerin doğayı seven, doğada çalışmayı isteyen kişiler olması gerektiğini vurguladı.

Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı’ndan mezun olanların; kamu sektöründe, özel sektörde çalışabileceği gibi kendi özel işyerlerini de açabileceklerini söyleyen Doç. Dr. Zengin, öğrenim görecek öğrencilerin; eğitim almaya istekli, sosyal ve kültürel etkinlikleri takip eden ve katılan bireyler olması gerektiğini vurguladı.

Düzce’nin öğrenciyi seven bir şehir olduğunu da dile getiren Ormancılık Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Hayati Zengin, tercih yapacak öğrencilere başarı dilekleri ile sözlerini sonlandırdı.

Programı https://youtu.be/7jS4ut0y0C0 internet adresinden izleyebilirsiniz.