Alanında Yetkin Bireyler Yetiştiriyor

Ağu 07

Üniversitemiz İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Tercih Programı’nda İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Nejla Özmen önemli bilgiler paylaştı.

Üniversitemiz Gölyaka Meslek Yüksekokulu’nun ulusal değerlere sahip uluslararası düzeyde eğitim veren, alanında uzman akademisyenlere sahip olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Dr. Öğr. Üyesi Nejla Özmen, ülkenin gelişmesine ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasına katkı sağlayacak, bilim ve teknolojiden yararlanan, evrensel ve toplumsal değerlere saygılı mesleki açıdan yetkin, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli bireyler yetiştirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliği kurmak, sürdürülebilir kalkınmaya öncülük etmek ve ilçeye ve bölgeye kültürel açıdan katkıda bulunmak amacı ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü, Elektrik ve Enerji Bölümü, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü, Tasarım Bölümü, Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü ile Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümlerinin olduğunu söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Özmen, her bölümün kendisine ait uygulama alanlarının ve laboratuvarlarının olduğuna vurgu yaptı.

Zorunlu staj uygulamalarını 30 iş günü olarak belirlediklerini ifade eden Nejla Özmen, staj uygulamasını öğrencilerimizin istedikleri yerde alabildiklerini, staj yeri bulamayan öğrencilere ise öğretim elemanlarımızın yardımcı olduğunu dile getirdi.

Teorik derslerin yanında uygulamalı derslere de ağırlık verdikleri bilgisini paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Nejla Özmen, iki yılın sonunda mezun olmaya hak kazanan öğrencilerin mesleki uzmanlıklara sahip yetkin bireyler olarak okuldan ayrıldıklarının altını çizdi.

Sosyal ve kültürel etkinlik olarak da oldukça aktif bir Meslek Yüksekokulu olduklarını vurgulayan Öğretim Üyemiz, düzenlenen bu etkinliklerde öğrencilerimizin ulusal alanda başarılara imza attıklarını dile getirdi.

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu’nun Gölyaka ilçesinde yer aldığını, şehir merkezine yakın bir ilçe olduğunu ifade eden Nejla Özmen, tercih yapacak öğrencilere başarı dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Programı https://youtu.be/I5bb_3qSy_s internet adresinden izleyebilirsiniz.