Üniversitemize YÖK Sanal Fuarında Yoğun İlgi

Ağu 07

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen "Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020" ye katılan Üniversitemiz, öğrencileri kariyer hayatlarının dönüm noktası olan tercih döneminde yalnız bırakmayarak bilgilendirdi ve yol gösterdi.

Kovid-19 salgın sürecinde, üniversite tercihi yapacak olan öğrenciler için olası riskleri en aza indirgeyerek onları üniversitelerle buluşturmak amacıyla düzenlenen fuar dört gün süresince, 200 yükseköğretim kurumunun katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.

Canlı tanıtım etkinlikleri, üniversite adaylarıyla sesli ve görüntülü görüşme, öğrencileri merak ettikleri hususlarda canlı sohbet yoluyla bilgilendirme gibi birçok imkanın sunulduğu sanal fuarda Üniversitemiz yoğun ilgi gördü. 2.000’e yakın öğrencinin Üniversitemiz standını ziyaret ettiği fuarda görevli tanıtım görevlilerimiz, yaklaşık 1.000’e yakın öğrencinin sorularının tamamını cevaplandırarak, Üniversitemizin; Fakülteleri, Yüksekokulları, lisans ve ön lisans programları, başarıları, sosyal, bilimsel ve kültürel imkanları, kampüs hayatı, sosyal tesisleri, öğrenci değişim programları gibi daha birçok konuda aydınlatıcı bilgiler paylaştı. Tüm soruları içtenlikle ve detaylı bir şekilde cevaplayan tanıtım görevlilerimiz, öğrencilerin kariyer hayatlarına yön verecek olan tercih döneminde ışık tuttu.

Öğrenciler tarafından olumlu geri bildirimlerin sağlandığı fuarı ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin fuarla ilgili bilgi alarak tanıtım görevlilerimize teşekkür ederek öğrencilere başarılar diledi.