Valimiz Cevdet Atay Üniversitemizi Ziyaret Etti

Eyl 11

Düzce Valimiz Cevdet Atay, Üniversitemizi ziyaret ederek, Üniversitemizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından karşılanan Valimiz Cevdet Atay, Rektörümüzle birlikte; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ve Üniversitemiz Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş Rektörlük makamına geçti.

Makamda gerçekleştirilen kısa ziyaretin ardından Rektörlük Çalıştay Salonu’na geçildi. Burada Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin yaptığı çalışmalar ve yürüttüğü projeler hakkında sunum gerçekleştirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar yaptığı sunumunda; Üniversitemizin kuruluşundan günümüze kadar süren gelişimini anlattı. Planlanan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin “Değer Üreten Üniversite” sloganı ile bölgemize ve ülkemize kazandırdığı; “Açık Kapı”, “Açık Ders”, “Açık Kampüs”, “Açık Kürsü”, “Açık Mutfak” ve “Temiz Üniversite Temiz Düzce” uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Uygulamalı dersleri olan öğrencilerimizin, yaklaşık bin 500 öğrencinin hibrit eğitim için şehrimize geleceği bilgisini paylaşan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilerimizin sağlık kontrollerinin Üniversitemiz Hastanesi tarafından yapılacağını ifade etti. Sunum sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından Valimiz Cevdet Atay’a ebru tablosu takdim edildi.

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirici sunumdan sonra, Valimiz Cevdet Atay ve beraberindeki heyet, Üniversitemiz Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (DÜGETAM) geçti. Burada Valimiz Cevdet Atay’a, DÜGETAM Müdürü Prof. Dr. Ertuğrul Kaya, Merkezimizde gerçekleştirilen; akupunktur, apiterapi, fitoterapi, sülük, larva, hipnoz, kupa, müzikterapi, ozon ve mezoterapi uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Valimiz Cevdet Atay’a teşekkür ederek, kendisini uğurladı.