Öğrencimiz TRT’nin Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda Finale Kaldı

Kas 18

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Müjdat Demir; TRT’nin düzenlediği Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda, Haber Yayıncılığı Televizyon Haberi kategorisinde “Görünmez Kahramanlar” başlıklı çalışmasıyla, finale kalan ilk üç eser arasında yer alma başarısı gösterdi.

Sahip olduğu değerleri ve birikimi geleceğin iletişimcileri ile paylaşarak ülkemizin kültür varlığına katkıda bulunmayı amaçlayan TRT’nin bu yıl altıncısını düzenlediği yarışmada,  iletişim alanında eğitim gören ön lisans ve lisans öğrencileri 4 ana kategori ve 12 alt kategoride eserleriyle yarıştı.

Öğrencimiz Müjdat Demir yarışmaya, Haber Yayıncılığı Televizyon Haberi kategorisinde “Görünmez Kahramanlar” başlıklı çalışmasıyla katıldı. Öğrencimiz, çalışmasında Covid-19 virüsü ile mücadelede sağlık çalışanlarımızın, salgınla mücadelenin görünmez ve bir o kadar da fedakar kahramanları olduklarını vurguluyor.

Geleceğin İletişimcileri Yarışması ödül töreni, 20.11.2020 tarihinde, saat 20.00’de TRT 2’de canlı olarak yayınlanarak eser sahiplerinin başarı dereceleri kamuoyuyla paylaşılacak.