Üniversitemiz Önemli Bir İş Birliği Protokolüne Daha İmza Attı

Oca 13

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması projeleri kapsamda birçok iş birlikteliğini hayata geçiren Üniversitemiz, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile çalışmalar yürütecek firma arasında ulusal ve uluslararası alanlarda bir iş birliği protokolüne daha İmza attı.

Üniversitemiz Senato Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Firma Genel Koordinatörü, Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı ile firma yetkilileri katılım gösterdi.

Gerçekleştirilen iş birliği protokolüyle üniversitemiz ve firma ortak Ar-Ge, Ür-Ge projeleri gerçekleştirecek. Ayrıca, tarafların sahip olduğu laboratuvar imkânlarının ortak kullanımının imkanlar ölçüsünde sağlanması, sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi gibi ortak çalışmalar yürütülecek.

İş birliği protokolünde kısa bir konuşma gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin şehirle iç içe olduğunu ve birçok üniversite sanayi iş birlikteliğine imza attığını ifade etti. Şehrimizde ve bölgemizde birçok kurumla ortak çalışmalar yürüttüğünün altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar,  MARKA ile de çeşitli başarılı iş birlikteliklerine imza attığını ve bunun sürdüğünü söyledi. Üniversitemiz ile sanayi sektörü arasında gerçekleştirilen iş birlikteliklerinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, imzalanan bu protokolün de  başarılı olmasını temenni etti.

Üniversitemizle birlikte yürütülen çalışmaların oldukça önemli ve başarılı olduğunu vurgulayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu ise; gerçekleştirilen bu iş birliği protokolünün de şehrimize ve bölgemize önemli katkılar sunacağını ifade etti.