Düzce Üniversitesi Öğrenci Değişim Programları

Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrenci Değişim Programları

Düzce Üniversitesi Öğrenci Değişim Programları

Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrenci Değişim Programları

Öğrenci değişim programları, anlaşmalı diğer üniversiteler arasında öğrencilere farklı eğitim deneyimi, toplumsal yaşama uyum, akademik kariyer ve sosyal kişiliğini geliştirme gibi konularda imkân sunan programlardır. 

Düzce Üniversitesi rektörlüğümüz, Erasmus Değişim Programı kapsamında toplam 50, Mevlâna Değişim Programı için 23 , Farabi Değişim Programı için ise 65 üniversite ile anlaşmalı olarak sürdürmüş olduğu öğrenci değişim programlarıyla üniversitemizin öğrencilerine hayat boyu hatırlayacakları deneyimlerin kapısını açmaktadır.  Bu bağlamda öğrenci değişim programları, tercih ettiğiniz üniversitelerde kültürel faaliyetlere ayak uydurarak yeni arkadaşlıklar kazanmanıza, farklı alanlara ilgi duyarak kendinizi geliştirmenize olanak sağlamaktadır. 

Exchange student olmaya aday mısınız?

Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrenci Değişim Programları İçerik Fotoğrafı

Evet diyorsanız;  aşağıda yer alan Düzce Üniversitesi Öğrenci Değişim Programlarının bizlere sunduğu imkanlara  göz atabilirsiniz. 

Düzce Üniversitesi Erasmus Değişim Programı, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencilerine hayatlarında bir kez karşılaşılabilecekleri fırsatı değerlendirerek, yurtdışında eğitim ve yaşam deneyimi imkânı sunmaktadır. Diğer taraftan üniversitemize gelen öğrenciler için tanışma toplantıları, tanıtım amaçlı birçok gezi düzenlenerek öğrencileri, bilgilendirirken daha aktif olmalarını sağlar. 

Düzce Üniversitesi Mevlâna Değişim Programı, AB ülkelerinin dışındaki (Erasmus kapsamı dışında kalan) ülkeleri kapsayan ve finansmanı Yüksek Öğretim Kurumu tarafından sağlanan değişim programdır.  Mevlana’nın “Gel ne olursan ol, yine de gel” felsefesine uygun olarak önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi ve öğretim elemanı değişimi gerçekleşmektedir. 

Şu an devam etmekte olduğunuz Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümüne Mevlâna değişim programı sayesinde 1 seneliğine (bir sonraki sene kendi okulunuzda devam zorunluluğu halinde) ilgi duyduğunuz ve okulumuzun anlaşmalı olduğu başka bir üniversitede devam edebilirsiniz. Eğer anlaşmalı üniversiteler içerisinde devam etmek istediğiniz okul yoksa Dış İlişkiler Koordinatörlüğüyle iletişim kurarak anlaşma yapılması konusunda öncü olabilirsiniz. 

Erasmus’a gitmekten çekinen,  not ortalaması ve yeterli dil seviyesine sahip olmayan öğrenciler için Düzce Üniversitesi Farabi Öğrenci Değişim Programı, tercih edilebilecek ideal bir programdır. Türkiye içinde ailenize daha yakın olma ya da Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü 1 yılda olsa başka bir üniversitede okuyabilme isteği ile karşı karşıya iseniz üniversitemizin sağladığı bu olanaktan faydalanabilirsiniz. Bu olanak sizlere gittiğiniz diğer üniversitelerde aldığınız dersleri ve verilen eğitim hakkında tecrübe edinmenizi sağlayarak döndüğünüzde Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Bölümü ile karşılaştırma yapabilmenize katkı sağlar.