Bilgisayar Mühendisliği MF

Staj

Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerimizin 5. ve 7. yarıyıllarda BM399 ve BM499 kodlarıyla 25 iş günü staj yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu sebeple en geç 4. yarıyılın Bahar döneminde ve 6. yarıyılın Bahar döneminde staj yeri aramaya başlayabilirsiniz. Devlet kurumlarında staj başvuruları için Cumhurbaşkanlığı Staj Seferberliği sayfasını ziyaret ediniz. Özel şirketler için başvuruları bireysel olarak yapmanız gerekmektedir.  

Yaz döneminde stajını yapan öğrencilerin stajı takip eden yarıyılda OBS'de staj dersini almaları gerekmektedir. OBS'de staj dersini bir kere almışsanız tekrar eden yıllarda aynı staj dersini tekrar almanıza gerek yoktur.

Stajlar dekanlık tarafından her yıl belirlenen tarihlerde yapılacaktır. 

2022 yılı yaz stajı dönemleri için tıklayınız.


Öğrenciler Staj Bilgi Sistemi üzerinden staj başvurusu yapacaklardır. Başvurusunu yapan öğrenciler oluşturulan formun çıktısını alarak staj yapacağı firmaya imzalatmalıdır. Kaşe/imza (Islak imza olacak, Taranmış/Faxlanmış imza kesinlikle kabul edilmeyecektir. Kaşe/Mühür zorunludur) ve kendi İmzasının ve parafının bulunduğu yerleri eksiksiz doldurduktan sonra taranmış belgelerini Staj Bilgi Sistemine giriş yaparak yüklemelidir. Belge yüklenmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.


Not: Formların İmza/Kaşe kısımları eksik olması durumunda sigorta girişi yapılamamaktadır. Lütfen formlarınızı dikkatlice kontrol ediniz.

 

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği'nde staj yapan öğrencilerimizin staj bittikten sonra Form2 ve Form3A belgelerini firma yetkilisine vererek doldurtmaları ve firma yetkilisinin bu belgeleri dumfbilgisayar@gmail.com adresine göndermesi gerekmektedir.  

Stajlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız.

Staj Akış Şeması için tıklayınız.

Staj Bilgi Sistemi için tıklayınız.

Zorunlu staj belgesi isteyen öğrencilerimiz belgelerini buraya tıklayarak @ogr.duzce.edu.tr uzantılı e-posta kullanıcı adı şifreleriyle giriş yaptıktan sonra indirebilirler.

 

Form2 için tıklayınız.

Form3A için tıklayınız.

Staj bittikten sonra öğrencilerimizin Form2 ve Form3A belgelerini firma yetkilisine vererek doldurtmaları ve bu belgeleri firma yetkilisinin dumfbilgisayar@gmail.com adresine göndermesi gerekmektedir.   

 

Staj raporu hazırlama kitapçığı için tıklayınız.

Ücretli staj yapacak öğrencilerin(Firmadan ücret alacak) izlemesi gereken yol için tıklayınız.

 

Staj yönergesinde alınan yeni kararları görmek için tıklayınız.

 

 

 2.Ara Dönem Stajı için gerekli belgeler aşağıdadır.

Ara dönem staj dönemleri için tıklayınız.

Önemli Not: Ara dönem stajına başvurmanız için 4. sınıf öğrencisi olmanız ve transkriptinizde geçer not almadığınız en fazla 4 dersinizin kalmış olması gerekmektedir. Ancak bu şartları sağlıyorsanız ara dönem stajına başvurabilirsiniz. Ara dönem staj başvuru tarihlerine üstteki başvuru dilekçesini inceleyerek bakabilirsiniz.