Bilgisayar Mühendisliği MF

Bölümümüz

Her yanımızın teknolojik cihazlarla sarılı olduğu ve bilgisayar teknolojileri olmadan modern yaşamanın imkânsız olduğu günümüz dünyasında ve yakın gelecekte   Bilgisayar Mühendisliği vazgeçilmez mesleklerden biri olmaya devam edecektir.

 

Özellikle Yaşam 3.0 olarak adlandırılan,  internet teknolojileri ve akıllı cihazlar ile hızlanıp, derin öğrenme ile ivmelenen, yapay zekâ ve büyük veri ile öğrenen, algılayan birbirleri ile haberleşen cihazların geliştirilmeye başlandığı ve bu gelişmenin yakın gelecekte de büyük bir hız ile devam edeceği düşünülürse, Bilgisayar Mühendisliği mesleğinin önemi daha iyi anlaşılacaktır.

 

Düzce Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü de,  2010 yılından itibaren öğrenci almaya başlamış, bu yıl 8. mezunlarını vermiştir. 

.

Bu yıl  YÖK tarafından  kabul edilerek YKS klavuzunda yer alan İngilizce Bilgisayar Mühendisliği Programımız ile mevcut Bilgisayar Mühendisliği program sayısı 5’e çıkmıştır. 2000’e yakın lisans öğrencimiz ve 56 yüksek lisans ve 30 doktora öğrencisi ile eğitim, öğretime devam etmektedir. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, yerel sanayi ile işbirliği içerisinde olup, mezun öğrencilere iş olanakları sunmaktadır.  Düzce Üniversitesi Teknopark'ı ile işbirliği içinde eğitimimize devam etmekteyiz.

 

Düzce Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği, genç ve dinamik kadrosu ile öğrencilerimize ağ teknolojileri, Karmaşık Ağlar, Nesnelerin İnterneti, Akıllı Cihazlar, İnsansız Otonom Araçlar, Derin Öğrenme, Yazılım mühendisliği ve Mobil Programlama alanlarında deneyimli  3 Profesör, 6 Doçent, 10 Dr. Öğr. Üyesi, 2 Dr. Araştırma Görevlisi ve 8 Araştırma görevlisinden oluşan Akademik Kadrosuyla eğitim vermektedir.

 

Bölümümüzde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ile ÇAP imkânı mevcuttur.

 

Bölümümüzde aşağıdaki bölümler ile Yan Dal olanakları da mevcuttur.

 

  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği,
  • Biyomedikal Mühendisliği,
  • Mekatronik Mühendisliği,
  • Makine Mühendisliği  ve
  • İşletme Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri

 

Bölümümüz öğrencileri için Erasmus ve Yurt dışı staj olanakları da bulunmaktadır