Mezuniyet İşlemleri

 

 

MEZUNİYET KOMİSYONUNA BAŞVURU İÇİN ÖĞRENCİLERİMİZİN, AŞAĞIDA BELİRTİLEN BELGELERİ BÖLÜM SEKRETERİ YILMAZ ÖZER'E TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTEDİR. ÖĞRENCİLERİMİZİN EVRAKLARINI DOĞRUDAN DEKANLIK EVRAK KAYIT BİRİMİNE TESLİM ETMEMELERİ RİCA OLUNUR.

 

  (İnşaat Mühendisliği Bölüm Sekreteri: Yılmaz Özer, M6 Blok, 3. Kat)

 

MEZUNİYET KOMİSYONUNA SUNULMASI GEREKEN BELGELER

Mezuniyet işlemleri için öğrencinin aşağıdaki evrakları TAM VE EKSİKSİZ OLARAK hazırlaması gerekmektedir. Bu sayfada yazan tüm bilgileri dikkatlice okuyunuz. İstenilen belgeleri, istenilen biçimde teslim etmeyen öğrencilerin durumları Mezuniyet Komisyonunda KESİNLİKLE görüşülmeyecektir.

1- Mezuniyet Dilekçesi (Dilekçeye ulaşmak için tıklayınız)

  • Mezuniyet dilekçesinde ilgili kutucuğu işaretleyiniz.
  • Tarih, e-posta ve telefon numarası kısımlarını doldurunuz.
  • Dilekçeyi danışmanınıza imzalatınız.

(MEZUNİYET DİLEKÇESİNDE HEM ÖĞRENCİ HEM DE DANIŞMANIN ISLAK İMZASI OLMASI GEREKMEKTEDİR. ISLAK İMZALI OLMAYAN DİLEKÇELER DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR. ŞEHİR DIŞINDA İKAMET EDEN ÖĞRENCİLERİMİZ DİLEKÇEYİ İMZALADIKTAN SONRA DANIŞMANLARINA GÖNDERMELİ VE ISLAK İMZALI ŞEKİLDE BÖLÜM SEKRETERLİĞİNE ULAŞMASINI SAĞLAMALIDIR. DİLEKÇENİN İMZALANMASI VE BÖLÜM SEKRETERLİĞİNE ULAŞTIRILMASINDAN MEZUNİYET KOMİSYONU DEĞİL ÖĞRENCİ SORUMLUDUR. MEZUNİYET KOMİSYONU İMZA VE EKSİK EVRAK İŞLERİ İLE UĞRAŞMAYACAKTIR. DANIŞMANLARIN GÖREVLİ VEYA İZİNLİ OLMASI GİBİ DURUMLARLA KARŞILAŞMAMAK İÇİN ÖĞRENCİLERİMİZİN DANIŞMANLARI İLE GÖRÜŞMELERİ GEREKMEKTEDİR.)

2- Doğrulama kodu olan, öğrenci işlerinden alınmış e imzalı transkript

  • E-İmzalı transkript "teknoloji@duzce.edu.tr" e-posta adresinden öğrenci numarası bildirilerek temin edilmektedir.
  • Notların geç işlenmesi nedeniyle E-Devletten alınan transkriptler ile işlem yapılamamaktadır.
  • Transkriptte öğrencinin tüm notlarının işlenmiş olması gerekmektedir. Tüm notları işlenmemiş transkript ile mezuniyet komisyonuna başvuru yapılamaz.
  • Zaman zaman yaşanan teknik hatalar nedeniyle transkriptte aynı kodlu-aynı isimli derslerin birden fazla yer alması gibi durumlar görülebilmektedir. Öğrencinin transkriptini kontrol etmesi ve böyle bir durum mevcutsa öğrenci işleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Bu yanlışlığın düzeltilmesinden ÖĞRENCİ SORUMLUDUR.
  • Transkriptte başarısız dersin bulunmaması gerekmektedir. Fazladan alınan ve başarısız olunan ders mevcutsa öğrencinin bu dersi öğrenci işleri ile görüşerek transkriptinden sildirmesi gerekmektedir. Ders sildirme işlemleri Mezuniyet Komisyonu tarafından yapılmamaktadır.
  • Bir dersin başka bir ders yerine saydırılmasının gerekmesi halinde öğrencinin İntibak Komisyonu ile iletişime geçmesi gerekmektedir. İntibak işlemlerinin, Mezuniyet Komisyonu tarafından yapılması mümkün değildir.

Öğrencinin Mezuniyet Komisyonuna başvuruda bulunması için mezuniyet dilekçesi ve transkriptini bölüm sekreterine teslim etmesi gerekmektedir. Bunun dışında e-posta, whatsapp gibi platformlardan başvuru kabul edilmeyecektir. Yukarıdaki formata uymayan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

 

MEZUNİYET KOMİSYONU TOPLANTILARI

Mezuniyet Komisyonu toplantıları ayda en az bir kez yapılmaktadır. Aşağıdaki tablodan komisyonun bir sonraki toplantısının hangi tarihte yapılacağı öğrenilebilir. Öğrencilerimizin tabloyu dikkatle incelemeleri ve evraklarını eksiksiz olarak toplantının yapılacağı tarihe kadar Bölüm Sekreterliğine ulaştırmaları gerekmektedir.

Belirtilen tarihe yetiştirilemeyen başvurular BİR SONRAKİ komisyon toplantısında incelenecektir. Belirtilen tarihe yetiştirilmeyen başvurular ile ilgili karar alınmayacaktır. Öğrencilerimizin bu konuda ısrar ederek komisyon üyelerine ulaşmaları durumu değiştirmeyecektir.

 

Mezuniyet Komisyonunun Bir Sonraki Toplantı Tarihi

 "Bir sonraki dönem içerisinde bildirilecektir"

 

 

MEZUNİYET TARİHİ

Diplomada yer alacak mezuniyet tarihi Mezuniyet Komisyonu tarafından BELİRLENMEMEKTEDİR. Mezuniyet tarihinin ne zaman olacağı “Düzce Üniversitesi, Diploma, Diploma Defteri, Geçici Mezuniyet Belgesi Ve Diğer Belgelerin Düzenlenmesine İlişkin Yönerge”sinde Madde 9’da belirtilmiştir.

 

Madde 9:

Kayıtlı olduğu diploma programının bütün gereklerini yerine getiren öğrencilerin mezuniyet tarihi; ilgili yarıyılın dönem sonu sınavları, bütünleme sınavları, tek ders sınavları, zorunlu stajı kalan öğrencilerin zorunlu staj tarihlerinin bitim tarihinden sonraki ilk resmi tarihtir.

 

Bir lisans bölümüne kayıtlı iken öğretim programının ilk dört yarıyıldaki bütün derslerini ve varsa zorunlu stajını başarı ile tamamlayıp kaydını sildirerek, ön lisans diploması alacak öğrencinin mezuniyet tarihi ise ilgili yönetim kurulu kararının alındığı tarihtir.

 

 

 

Mezuniyet Komisyonunun toplanma ve öğrencinin mezuniyetinin değerlendirildiği tarih, öğrencinin mezuniyet tarihini etkilemez, değiştirmez. Öğrencilerin mezuniyet tarihlerinin değiştirilmesi talepleri bu nedenle komisyonda dikkate alınmayacaktır.