Ziraat Fakültesi
29.07.2022

Fakültemiz Bölümlerinin Kontenjanları Belirlenmiş olup, Geleceğin Ziraat Mühendisi Adaylarını Bekliyoruz

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi 2012 yılında kurulmuş bir Fakülte olup, Ülke tarımının gelişmesine katkıda bulunan, gelişen teknolojiyi tarıma entegre ederek başta bölgemiz olmak üzere mevcut tarımsal sorunlara çözüm üreten, donanımlı, yenilikçi, girişimci, hedef ve vizyonu olan nitelikli Ziraat Mühendislerini yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Fakültemiz bünyesinde Bahçe Bitkileri Bölümü, Bitki Koruma Bölümü, Biyosistem Mühendisliği Bölümü, Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü ve Tarla Bitkileri Bölümü olmak üzere 5 bölüm bulunmaktadır. Bitki Koruma Bölümü;  Entomoloji Ana Bilim Dalı ve Fitopatoloji Ana Bilim Dalı olmak üzere 2 Anabilim dalı içermektedir. Fakültemizde 5 Lisans programının yanı sıra Bitki Koruma Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora Programları da mevcuttur. Konuralp Yerleşkesinde eğitim-öğretim faaliyetlerini yürüten Fakültemizde 4 Profesör, 7 Doçent, 7 Dr. Öğr. Üyesi ve 6 Araştırma Görevlisi olmak üzere 24 Akademik Personel ile 6 İdari Personel görev yapmaktadır.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında Bitki Koruma, Biyosistem Mühendisliği, Tarla Bitkileri ve Tarımsal Biyoteknoloji Bölümlerine öğrenci alacak olan Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesine, Ülkemiz tarımına katkı sağlayacak tüm Ziraat Mühendisi adaylarını bekliyoruz.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Sevcan ÖZTEMİZ hocamız tarafından hazırlanan tanıtım videomuza aşağıdaki bağlantı linkinden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=SDTNljgKIzA

Fakültemiz bünyesinde öğrenci alacak bölümlerimizle ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantı adresleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bitki Koruma Bölümü: https://duzce.edu.tr/akademik/fakulte/zf/bitkikoruma/1c83/bolum-hakkinda

Biyosistem Mühendisliği Bölümü: https://duzce.edu.tr/akademik/fakulte/zf/bm/ea86/genel-bilgi

Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü: https://duzce.edu.tr/akademik/fakulte/zf/0ead/tarimsal-biyoteknoloji

Tarla Bitkileri Bölümü: https://duzce.edu.tr/akademik/fakulte/zf/tb/4952/genel-bilgi