Doğu Marmara TR 42 Bölgesi için Kadın Çalışmaları Platformu Kuruluşu (2014)

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sakarya Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Yalova Üniversitesi ve Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü işbirliğiyle 27 – 28 Şubat 2014 tarihlerinde ‘‘Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Bir Kalkınma için Kadın ve Çocuk Sorunlarının Farkındayız’’ konferansı düzenlendi. Konferansa DÜKAM adına Yrd.Doç.Dr. Şule Ay katılarak bir bildiri sundu.

Konferansta ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Doğu Marmara İlleri'nin Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma merkezleri arasında bir toplantı yapıldı.

SAKARYA Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkez Müdürü Prof Dr Nurgül Keser’in moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜKAM),Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM),Düzce Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (DÜKAM),Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü,Yalova Üniversitesi adın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜKAM) temsilcileri katıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel bölgesel ölçekte bir kutlama etkinliği olarak gerçekleştirilen toplantıda toplumsal cinsiyet çalışmalarında bölge üniversitelerinin işbirliğini ileri seviyelere taşıyacak kararlara imza atıldı. İlk karar "Doğu Marmara TR 42 Bölgesi için Kadın Çalışmaları Platformu” kurulması oldu.