Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Koruma ve Destek Projesi

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finans edilmekte olan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Koruma ve Destek Projesi”;  Internationaler Bund (IB), Başkent Üniversitesi Kadın Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Araştırma Uygulama Merkezi (BÜKÇAM) ve Nilüfer Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (NKK) işbirliği ile yürütülmektedir. 
 
Projede temel amaç; Türkiye’de şiddete maruz kalan kadınlara yönelik destek hizmetleri geliştirilerek kadınların şiddete karşı korunmalarının ve nitelikli destek hizmetlerine ulaşmalarının sağlanmasıdır. Proje çalışmaları Şubat 2014’te başlatılmış olup proje süresince Ankara, Düzce, Nevşehir-Kırşehir’de pek çok faaliyet gerçekleştirilmiştir. 
 
12-14 Temmuz 2015 tarihinde STKlar için “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Koruma ve Destek Programı Uygulama Rehberi” hazırlamak amacıyla yürütülen uzman grubu çalışmalarında ve çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkan kitabın yazarlar-uzmanlar grubunda DÜKAM Müdürü Yrd.Doç.Dr. Şule AY yer almıştır.
 
28 Aralık 2015 tarihinde Gür-Kent Otel' de projenin kapanış toplantısı gerçekleştirilmiştir.