1.09.2021

Üniversitemiz Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Önemli Bir Yeniliğe İmza Attı

Üniversitemiz Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma Ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi  Zeynep Seda ÇAVUŞ, merkez hakkında yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Merkezimizin sunduğu tüm eğitim faaliyetlerine ait belgeler, artık E-devlet üzerinden sorgulanabilecek.

Üniversitemiz Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma Ve Uygulama Merkezi eğitim faaliyetleri çerçevesinde önemli çalışmalara imza attığını dile getiren Zeynep Seda Çavuş, Türkiye’yi 21.yüzyıla taşıyacak, nitelikli insan gücüne katkı sağlayacak, her yaştan ve meslek grubundan insanın yararlanabileceği eğitim ve sertifika programları düzenlenmeye devam ettiklerini vurguladı. Ayrıca Dr. Öğr. Üyesi Çavuş, Merkezimiz araştırma faaliyetleri çerçevesinde uygulayıcıların ihtiyaç duyduğu alanlarda projelerin yürütülmesi, kaynağını gerçek yaşamdan alan sorunların üniversite-sanayi iş birliği aracılığı ile uygulamalı olarak çözülebilmesini amaçladıklarını söyledi.

Üniversitemiz Yaşam Boyu Eğitim, Araştırma Ve Uygulama Merkezi’nin yaptığı bazı çalışmalar hakkında da kısa bilgiler veren Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Seda Çavuş, “Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yapılarak; kurumların, bölgenin ve ülkemizin çeşitli eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan Üniversitemiz Yaşam Boyu Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, birçok eğitim programı kapsamında değişik sektörlere eğitimler ve danışmanlıklar vermeye devam ediyor. Kurumsal Yönetim, yabancı dil kursları, sağlık, hukuk, eğitim bilimleri,  bilişim, iletişim, tasarım, kişisel gelişim ve daha birçok eğitim alanlarında ilimize hizmet etmeyi amaçlayan merkezimiz, bu tür eğitimlerle kişilere; bilgi ve beceri sunarken eğitim sonrası iş ve kariyer imkânları sağlamaktadır.” dedi.

Eğitimlerin sadece meslek edindirmeye değil, bilgi ve kültür düzeyi yüksek bir toplum oluşturulmasına da katkı sunduğunu açıklayan Çavuş, toplumun her kesimi için eğitim düzenleyen Üniversitemiz Yaşam Boyu Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin belediyeler, kamu kurumları ve farklı sektörel kuruluşlarla paket kurumsal eğitim çalışmaları uygulandığını da ifade etti.

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişimlere ve ihtiyaçlara paralel olarak çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Merkez Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Seda Çavuş, Üniversitemiz Yaşam Boyu Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezimizin, sunduğu tüm eğitim faaliyetlerine ait belgelerin artık E-devlet sisteminde sorgulanabildiğini ve doğrulanabildiğini belirtti. Bu sayede eğitimlere katılan bireylerin ülkemizin ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, belgelerini sorgulayıp, kullanım amaçlarına göre başvurularında güvenle kullanabildiklerini ifade etti.