Çilimli Meslek Yüksekokulu
9.03.2022

ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLERİ GEZİSİ

Çanakkale'de şanlı bir tarihin ne şartlarda yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmeleri amacıyla, Üniversitemiz tarafından Çanakkale gezisi düzenlenecektir. Okulumuza 4 (dört) kişilik kontenjan verilmiştir. Geziye katılmak isteyenler, öğrenci işlerine isimlerini yazdırmaları gerekmektedir. Geziye katılacaklar, yapılan başvurular arasından kura ile çekilecektir. Geziye katılacaklar belirlenen kurallara uymak zorundadır.

SON BAŞVURU TARİHİ VE SAATİ: 11 MART 2022 SAAT 12:00

KURA ÇEKİMİ: 11 MART 2022 SAAT 15:00

Gezi Programı için TIKLAYINIZ

ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLERİ GEZİSİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

1-) 18 Mart 2022 Cuma günü Üniversitemiz Konuralp Yerleşkesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda en geç saat 22:00’de hazır olunacak ve 23:30 civarında hareket edilecektir.

2-) Güzergâh Düzce-otoban üzerinden Sakarya-Kocaeli-İstanbul-Tekirdağ-Çanakkale’dir.

3-) Otobüslerde öğrencilerin oturacağı otobüs ve koltuk numarası önceden bildirilecek, bu düzene göre oturulacak ve herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

4-) Gezi süresince Üniversitemiz tarafından sabah kumanya, öğle ve akşam yemeği ikram edilecektir.

5-) Gezi süresince öğle ve akşam yemeği haricinde gezi esnasında ve mola yerlerinde kişiye özel ihtiyaçlarda giderler öğrencilerimize ve personelimize ait olacaktır.

6-) Gezi süresince otobüslerde görevli personeller bulunacak ve yapılacak bilgilendirmelere mutlaka uyulacaktır.

7-) Her otobüste bir rehber bulunacak ve Çanakkale Şehitlikleri Programı görevli rehberler eşliğinde yürütülecektir.

8-) Dönüş güzergâhı, Çanakkale-Tekirdağ-İstanbul-Kocaeli-Sakarya üzerinden Düzce’de tahminen gece 24:00 - gece yarısı 01:00 civarında son bulacaktır.

9-) Dönüş güzergâhında hiçbir öğrenci indirilmeyecek, Düzce Merkeze gelinceye kadar Gümüşova, Gölyaka, Cumayeri ve Çilimli’de barınan öğrencilerimiz ana yol üzerinde belirli noktalarda bırakılacaktır.

10-) Düzce Merkeze ulaşıldığında Kaynaşlı, Akçakoca, Kalıcı Konutlar ve öğrenci yurtlarına öğrencilerimiz otobüs ve araçlar ile bırakılacaktır.

11-) Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurtlarında ve özel yurtlarda barınan öğrencilerimiz yurt Müdürlüklerine durumu bildirmeleri ve izin almaları önem taşımaktadır.

12-) 6 otobüs 270 personel ve öğrencilerimiz ile gerçekleştirilecek Çanakkale Şehitlikleri Gezisi Programında, gezi süresince öğrencilerimizin yukarıda belirtilen açıklamalara uymaları ve Üniversitelerine yakışır şekilde hareket etmeleri beklenmektedir.